Nešportové správanie vo vypätom pražskom derby: Usvedčujúci VIDEO dôkaz, Sparťan sa bráni!

Emócie patria k futbalu
Emócie patria k futbalu

PRAHA - Futbalista Sparty Praha Benjamin Tetteh, ktorý bol v nedeľnom pražskom derby na Letnej vylúčený, podľa obrancu Slavie Vladimíra Coufala opľul kapitána hostí Tomáša Součeka. Tetteh to poprel. Včerajší videozáznam zverejnený na Twittri šéfom Slavie Jaroslavom Tvrdíkom však naznačuje opak.

Tetteh vo vyhrotenom dueli tvrdo fauloval Davida Hovorku, v 82. minúte dostal od rozhodcu Miroslava Zelinku rovno červenú kartu a vyrovnal počet hráčov na trávniku. Predtým bol v 66. minúte vylúčený slávista Josef Hušbauer po druhom žltom napomenutí.

Ghanský útočník sa po faule na Hovorku dostal do sporu s niekoľkými protihráčmi. "Souček mu niečo hovoril, nadával mu a Tetteh, ako ležal na zemi, tak na neho pľul smerom nahor," povedal Coufal v televíznej relácii Tiki-Taka na O2 TV Sport. 

Tetteh prostredníctvom tlačového hovorcu Sparty Ondřeja Kasíka odmietol Coufalovo obvinenie. "Souček k nemu pribehol a vulgárne nášmu hráčovi nadával, potom si vymenili názory. S Tettehom sme hovorili o situácii a on nám povedal, že na Součeka nenapľul," uviedol Kasík pre iDNES.cz

Disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie sa zrejme nebude zaoberať incidentom, pretože televízne kamery ho nezaznamenali, neinformovali o nich ani rozhodcovia a delegát v zápisoch o stretnutí. 

Slavia v šlágri 10. kola zvíťazili na ihrisku úhlavného rivala 3:0 a vedie tabuľku pred Plzňou o tri body. Obhajcovia titulu si na siedmu Spartu vytvorili už dvanásťbodový náskok. 

 

 


Tagy: Benjamin Tetteh Vladimír Coufal

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
slavia.cz/Martn Malý; Video: Twitter/Jaroslav Tvrdík

DISKUSIA