Wales je pred zápasom so Slovenskom znechutený: Naši fanúšikovia si to nezaslúžia!

Tréner Walesu Ryan Giggs
Tréner Walesu Ryan Giggs

CARDIFF - Futbalová asociácia Walesu vydala vyhlásenia, v ktorom vyjadrila svoje obrovské sklamanie, keď boli ich fanúšikom zamietnuté vstupy na kvalifikačný zápas Euro 2020 so Slovenskom.

Približne 2137 fanúšikov Walesu si už zakúpilo vstupenky na stretnutie v Trnave, pričom mnoho z nich už má zaobstarané ubytovanie či letenky. Po prísnom rozhodnutí UEFA bude musieť hrať Slovensko ďalší zápas za zatvorenými dverami, a to podľa článku 73 kódexu správania UEFA. Zatiaľ čo vstupenky na zápas budú refundované, neexistuje žiadna záruka, že si fanúšikovia Walesu budú môcť kompenzovať náklady spojené s cestovaním na Slovensko či ubytovanie.
 
,,FAW je neuveriteľne sklamaná z tohto rozhodnutia, pretože bude mať vplyv na našich priaznivcov, ktorí už uhradili cestovné a ubytovanie, aby sa zúčastnili tohto zápasu na podporu národného tímu Walesu. Je to voči nim nespravodlivé, pretože naši fanúšikovia majú vynikajúcu povesť a nezaslúžia si byť potrestaní rovnakým spôsobom. FAW chápe, že Slovenský futbalový zväz má v úmysle podať odvolanie proti rozhodnutiu Kontrolného, etického a disciplinárneho orgánu UEFA a celú situáciu bude neustále monitorovať," uviedla Futbalová asociácia Walesu.
 
Dôvodom jednozápasového trestu a pokutu vo výške 20-tisíc eur dostali Slováci za správanie fanúšikov v sektore hostí počas septembrového kvalifikačného zápasu v Budapešti proti Maďarsku (1:2).

Tagy: Slovensko Ryan Giggs Wales

Zdroj:
športky
Foto:
youtube.com - FAW

DISKUSIA