Hokejová planéta na moment zastavila dych: Legenda absolvovala nevyhnutnú operáciu

Guy LafleurGuy Lafleur Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes

MONTREAL - Legendárny útočník Montrealu Canadiens Guy Lafleur podstúpil v 68 rokoch operáciu srdca a má štvornásobný bypass. Zákrok podľa prehlásenia dopadol úspešne a päťnásobný víťaz Stanleyho pohára sa po niekoľkých mesiacoch plne zotaví.

"Po tom, čo rutinná prehliadka zistila problémy so srdcom, to bol nevyhnutný zákrok," uviedli predstavitelia Canadiens, v ktorých drese žiaril kanadský útočník 14 sezón do roku 1985. Do histórie NHL sa Lafleur zapísal tým, že ako prvý hráč nazbieral najmenej 50 gólov a 100 bodov v šiestich sezónach za sebou. 

"Zavedenie bypassu je potrebné pri problémoch so srdcom. Rodina by chcela poďakovať celému lekárskemu tímu a personálu v nemocnici," znie v oficiálnom vyhlásení kanadského klubu.

Problémy so srdcom u nej lekári objavili pri prehliadke kvôli obnoveniu licencie na riadenie vrtuľníka. Celkom v NHL odohral 1126 zápasov a zastavil sa na 1353 bodoch. Pôvodne ukončil kariéru v roku 1985 a o tri roky neskôr bol uvedený do Siene slávy. Krátko nato sa mu v exhibícii darilo natoľko, že sa nechal prehovoriť a do NHL sa vrátil po takmer štvorročnej pauze. Rok ešte pôsobil v NY Rangers a dva v Québecu. 

Viac o téme: Montreal Canadiens Guy Lafleur
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Graham Hughes
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články