Fraserová-Pryceová na atletických MS prepísala históriu, Coleman ako jediný pod 10 sekúnd

Shelly-Ann Fraserová-Pryceová zabehla v Dauhe najrýchlejší čas v histórii rozbehov na MSShelly-Ann Fraserová-Pryceová zabehla v Dauhe najrýchlejší čas v histórii rozbehov na MS Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

DAUHA - Jamajčanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová zabehla v Dauhe najrýchlejší čas v histórii rozbehov na majstrovstvách sveta v atletike v disciplíne 100 m. Tridsaťdvaročná veteránka si pripísala čas 10,80 s. Druhým najrýchlejším časom 10,85 sa v rozbehoch prezentovala reprezentantka Pobrežia Slonoviny Marie-Josée Ta-Louová. Tá si vytvorila osobný rekord 10,85, keď o jednu stotinu sekundy vylepšila čas z finále MS 2017, kde získala striebro.

Úradujúca olympijská víťazka Elaine Thompsonová zvíťazila vo svojom rozbehu v čase 11,14. Nepresvedčivý výkon ukázala obhajkyňa zlata Tori Bowieová z USA, ktorá v treťom rozbehu obsadila až tretiu priečku v čase 11,30, no postúpila ďalej.

V behu ma 800 m mužov nenastúpil v sobotu do rozbehov vedúci muž tohtoročných svetových tabuliek Nijel Amos z Botswany. Dôvodom by mali byť problémy s achilovkou.

Všetci traja pretekári s osobným rekordom pod 47 sekúnd sa predstavia vo finále behu na 400 m cez prekážky. Obhajca zlata Karsten Warholm z Nórska predviedol v semifinále najrýchlejší beh za 48,28, Američan Rai Benjamin vyklusal za 48,52 a chýbať nebude ani Abderrahman Samba. Domáci prekážkár, ktorý v sezóne laboroval so zraneniami, napokon postúpil z behu spoločne s Benjaminom priamo v čase v 48,72.

Ani v semifinále stovky mužov sa neudiala senzácia. Líder svetových tabuliek Christian Coleman ako jediný zaznamenal čas pod 10 sekúnd a to 9,88. V ďalších semifinálových behoch zvíťazili Kanaďan Andre De Grasse (10,07) a Juhoafričan Akani Simbine (10,01)

Viac o téme: Shelly-Ann Fraserová-Pryceová MS v atletike 2019