Liptáci sa proti majstrovi bodov nedočkali: Gólová prestrelka v Nových Zámkoch, dráma v Poprade

Tomás Hrnka, Jordan Hickomtt a Joona Jääskeläinen oslavujú gól baranovTomás Hrnka, Jordan Hickomtt a Joona Jääskeläinen oslavujú gól baranov Zdroj: TASR - Michal Svítok

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a triumfovala v Liptovskom Mikuláši hladko 5:1. Druhýkrát v rade sa z úspechu tešili hokejisti Detvy, ktorí zvíťazili v Poprade 3:2 po predĺžení a tri body získali aj Zvolenčania za víťazstvo 6:3 v Trenčíne.

Zvolen vyhral na ľade Dukly

Po úvodnom "oťukávaní" ako prví zavelili do útoku domáci hokejisti. Prečíslenie v 7. min Dukla zahrala dobre. Sádecký prihral Bartovičovi, no tomu v poslednej chvíli skočil do strely brániaci protihráč. Úvodný gól padol pri hre štyroch proti štyrom. Valent neudržal nahodený puk z diaľky a Halama trafil ideálne pod hornú žŕdku ponad kľačiaceho brankára. Hostia sa z vedenia neradovali dlho. V presilovej hre si nakorčuľoval pred bránkovisko Alderson a prudkou ranou nedal Hollému šancu.

"Bryndziari" mali ideálny vstup do prostrednej tretiny. Už v 21. minúte sa usadili v obrannom pásme Dukly. Betkerovu strelu od modrej šikovne tečoval Bonis a bolo 1:2. O dve minúty neskôr vystrelil Mráz spoza brániaceho hráča a Valent nedokázal včas zareagovať – 1:3. Trenčanov "postavila" na nohy následná presilová hra. Pred bránou zabojoval Sádecký, ktorý zatienil brankárovi výhľad pri Bartovičovej strele – 2:3. O minútu neskôr hrali domáci ďalšiu presilovku, paradoxne počas nej však inkasovali. V 32. minúte využili Zvolenčania brejk dvoch proti jednému. Thompson prihral Preisingerovi, ktorý puk zasunul do prázdnej bránky – 2:4.

Trenčania vycítili šancu na úspech na začiatku tretej tretiny. V presilovej hre o dvoch hráčov sa McCormackova strela od modrej čiary odrazila pred voľného Mikysku, ktorý ho poslal do odkrytej časti bránky – 3:4. Hostia však odpovedali okamžite a znova v oslabení. Po vyhranom vhadzovaní namieril presne McPherson a prinavrátil hosťom dvojgólové vedenie. Trenčania sa v závere odhodlali odvolať brankára Valenta, ale úspech im to už neprinieslo. Naopak, v záverečnej minúte poslal puk do prázdnej brány Handlovský.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Góly: 11. Alderson (McCormack, Starosta), 29. Bartovič (Štach, Sojčík), 45. Mikyska (McCormack) – 10. Halama (Maier, Handlovský), 21. Bonis (Betker, McPherson), 23. Mráz (Špirko, Corrin), 32. Preisinger (Thompson, Švarný), 46. McPherson (Priesinger), 60. Handlovský (Thompson). Rozhodovali: Baluška, M. Novák - Kacej, Synek, vylúčení: 3:9, navyše: Petráš (Zvolen) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:2, 2242 divákov

Trenčín: Valent – McCormack, Starosta, Rajnoha, Štach, Sládok, Kájínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Lapšanský – Bartovič, Sádecký, Coughler – Chromiak, Radjenovic, Sojčík – Ďurina, J. Švec, Michal Hlinka – Luhový

Zvolen: Hollý – Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul, M. Roman – Kelemen, Špirko, Mráz – Bonis, Trotter, McPherson – Thompson, M. Preisinger, Handlovský – Petráš, M. Halama, Kolenič

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Odohrali sme solídnu prvú tretinu. O všetkom rozhodla druhá časť zápasu. Zvolen bol vo všetkom lepší. Na nás sa valili ich protiútoky. My sme v druhej tretine hrali veľmi zle. Keď sme sa už v tretej tretine chytali slamky, nemôžeme dostať taký hlúpy gól. V závere sme chytali zajaca za chvost, čo nám nevyšlo. Musíme ísť ďalej."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas pri hre 5 proti 5. Mrzí nás veľký počet vylúčených. Pri oslabeniach sme trikrát inkasovali, to musíme zlepšiť. Chlapcom ďakujem za bojovný výkon, že sme zápas zvládli."

Liptáci sa proti majstrovi bodov nedočkali

Domácim vyšiel vstup do stretnutia, už v 3. min. Richard Huna dorazil do siete puk po strele Róberta Hunu - 1:0. Favorizovaní Bystričania však postupne prebrali opraty zápasu do svojich rúk a v druhej desaťminútovke otočili skóre po dvoch gólov Southorna a jednom zásahu Šoltésa.

V úvode druhej časti úradujúci majster prežil oslabenie a potom v pohode kontroloval dianie na ľade. Na rozdiel troch gólov zvýšil Lunter, ktorý si vychutnal domáceho brankára - 1:4.

Tretiu časť rozkúskovali početné vylúčenia. Mikulášania nedokázali využiť ani jednu presilovku, strely z väčšej vzdialenosti zneškodnil pozorný Beskorowany. Hostia zasadili domácim ešte jeden gólový úder. V 58. minúte Hickmott po peknej kombinácii našiel medzi kruhmi Wahla, ktorý strelou z prvej upravil na konečných 5:1 pre "baranov".

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Ri. Huna – 13. Southorn (Šoltés, Jääskeläinen), 15. Southorn (Šoltés), 20. Šoltés (Hickmott), 40. Lunter (Štastný), 58. Wahl (Hickmott, Southorn). Rozhodovali: Lokšík, Juhász (Maď.) - Beniač, Soltész (Maď.), vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1126 divákov

Liptovský Mikuláš: Zalivin – Kurali, Mezovský, Cebák, Smutný, Petran, Droppa, Nemec, Burzík – Kriška, Ro. Huna, Ri. Huna – Ru. Huna, Oško, J. Sukeľ – Macík, Ozollins, Kalousek – Nechaj, Uhrík, Piatka

Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, Ďatelinka, Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec – Šoltés, Hickmott, Jääskeläinen – Lunter, Štastný, Lamper – Fafrák, Wahl, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth

Dráma v Poprade

Prvá tretina gól nepriniesla, no ihneď po prestávke sa zdalo, že Podtatranci smerujú k tretiemu trojbodovému zisku v sérii. Zagrapan otvoril skóre v 27. min a Leclerc pridal druhý zásah v 31. min. Oba góly pritom dosiahli Popradčania v početnej výhode.

Lenže presilovku využili aj Podpoľanci a vrátili sa do zápasu. Ján Sýkora v 32. min prestrelil brankára Vošvrdu a znížil na 1:2. Ešte do druhej sirény Detva vyrovnala, Žilka v 37. min dobiedzal pred bránkou až dovtedy, kým neprepasíroval puk za čiaru.

V tretej časti hry mala bližšie k zisku troch bodov Detva, keď Podešva trafil bránkovú konštrukciu. Detva rozhodla duel už 29 sekúnd po začiatku predĺženia. Gašpar sa ocitol sám v rýchlom protiútoku a nezaváhal. Podpoľanci tak po zlom úvode do sezóny zvíťazili druhýkrát po sebe.

HK Poprad - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 27. Zagrapan (Matúš Paločko, Takáč), 31. Leclerc (Takáč, Zagrapan) – 32. Sýkora (Chovan, Gašpar), 37. Žilka (F. Fekiač), 61. Gašpar. Rozhodovali: Korba, Kókai - Bogdaň, Smrek, vylúčení: 4:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1188 divákov.

HK Poprad: Vošvrda – Kozák, Ťavoda, Erving, Fabian, D. Brejčák, Magovac, Česánek – Karterud, Paukovček, P. Svitana – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič, Matis – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Král – Sýkora, Zuzin, Šišovský – M. Surový, Valent, Gašpar – Čacho, Podešva, Žilka – Čenka, V. Fekiač, Török

Gólová prestrelka v Nových Zámkoch

V úvode mali mierne navrch hostia, gólovo sa však nepresadili. Naopak, v 8. min. otvorili skóre domáci, keď prečíslenie 2 na 1 vyriešili dokonale Urban so skórujúcim Stupkom. Gól Novým Zámkom pomohol a postupne sa dostali do správneho herného rytmu.

V druhej tretine v priebehu troch minút dali domáci tri góly. Najprv sa v 23. min. presadil z dorážky Stupka, následne skóroval dôrazný Dlugoš a na 4:0 zvýšil v presilovke Urban. Hráči MAC zostali na chvíľu priebehom zápasu otrasení, v 29. minúte však dokázali znížiť zásluhou Klempu. Napriek trojgólovému manku stále hrýzli, dve veľké šance zahodil Pitt.

V treťom dejstve si už Zámčania víťazstvo kontrolovali. Na 5:1 zvýšil v 42. minúte Urban. Strech a Szigeti síce vzápätí znížili, no potom Pospíšil zakončil vydarenú kombináciu do prázdnej bránky a domáci viedli 6:3. Na rozdiel dvoch gólov opäť znížil Macaulay, záverečné slovo mal však Ordzovenský, ktorý gólom do prázdnej bránky spečatil výsledok na konečných 7:4 pre Nové Zámky.

HC Mikron Nové Zámky - MAC Újbuda 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)
Góly: 8. Stupka (Urban), 24. Stupka (Pavúk, Mikuš), 25. Dlugoš (Bečka), 27. Urban (Bajtek, Pavúk), 42. Urban (Stupka, Ordzovenský), 43. Pospíšil (Jurík, Hruška), 59. Ordzovenský – 29. Klempa (Strech, McNally), 43. Strech (Klempa), 43. Szigeti, 45. Macaulay (Klempa). Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich - Krajčík, J. Konc ml., vylúčení: 3:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Kristín – Hain, Drtina, Mikuš, Pavúk, Ordzovenský, Hatala, Dlugoš, Ondrušek – Jurík, Hruška, Pospíšil – Stupka, Urban, Bajtek – Mikula, Fábry, Rogoň – Andrisík, Kováčik, Bečka

Újbuda: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, McNally, Carlisle, Garát, Orbán, Schlekmann – Orban, Langkow, Bodó – Terbócs, Pitt, Sorfon – Klempa, Strech, Nagy – Kreisz, Majoross, Szigeti

Viac o téme: HK Poprad HC'05 iClinic Banská Bystrica