Kniha zlatej českej éry píše ďalšie strany: Tenisový národ môže byť skutočne pyšný

Petra Kvitová
Petra Kvitová

PRAHA - Český ženský tenis bude mať rovnako ako vlani dvojnásobné zastúpenie vo dvojhre na prestížnom podujatí WTA Finals. Po Karolíne Plíškovej sa do čínskeho Šen-čenu kvalifikovala aj jej krajanka Petra Kvitová. Pre aktuálnu svetovú sedmičku to bude symbolicky siedma účasť na tomto výberom turnaji a pokúsi sa nadviazať na svoj triumf z roku 2011.

Rodáčke z Bílovca vyšiel najmä úvod sezóny, keď nenašla premožiteľku v Sydney a na Australian Open až vo finále nestačila na Japonku Naomi Osakovú. "Som veľmi šťastná, že som sa kvalifikovala. Po skvelom začiatku roka som pyšná na to, že som si už siedmykrát zabezpečila miesto na tomto turnaji. Šen-čen bude tretie miesto, ktoré v rámci WTA Finals navštívim, takže sa veľmi teším," povedala Kvitová pre oficiálny web WTA.

Dvadsaťdeväťročná tenistka si v minulosti zahrala záverečný výberový turnaj sezóny v Istanbule (2011-2013) a tiež v Singapure (2014, 2015, 2018). Siedmou účasťou sa v historických tabuľkách vyrovná Francúzku Mary Pierceovú, Američanku Jennifer Capriatiovú či Belgičanku Kim Clijstersovú, ktorá v 36 rokoch nedávno ohlásila návrat na súťažne dvorce. Rekordérkou v tomto smere je legendárna Martina Navrátilová (21).

Aktuálne sú v hre ešte dve z ôsmich miesteniek, no je takmer isté, že iba Česko bude mať v Šen-čene viacnásobné zastúpenie v singlovej fáze turnaja. Okrem toho sa vo štvorhre predstaví po boku Taiwančanky Chsieh Su-wej skúsená Barbora Strýcová a naďalej živí šancu na postup aj pár Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. Ten aktuálne figuruje na ôsmom postupovom mieste.

Slovensko malo na Turnaji majsteriek naposledy zastúpenie v roku 2017, keď senzačne triumfovala Dominika Cibulková. Dnes však figuruje až na 312. mieste rebríčka WTA. Najviac účastí na turnaji elitného okteta sezóny má zo slovenského pohľadu Daniela Hantuchová (2002, 2007) a vôbec ako prvá sa v ére samostatnosti naň kvalifikovala v roku 1996 Karina Cíleková-Habšudová.


Tagy: Petra Kvitová WTA Finals

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Mark Schiefelbein

DISKUSIA