Tréner Sereny si nedával servítku pred ústa: Ostré slová, ktoré rozbúrili tenisový oceán!

Serena Williamsová a Patrick Mouratoglou
Serena Williamsová a Patrick Mouratoglou

LONDÝN – Francúzsky stratég Patrick Mouratoglou patrí k najúspešnejším tenisovým trénerom poslednej dekády. Štyridsaťdeväťročný kouč vlastní známu akadémiu sídliacu v meste Biot, obľúbený je aj vďaka svojej detailnej analýze grandslamových zápasov pre televíziu Eurosport. A poznáme ho aj ako osobnosť, ktorá sa často vyjadruje k témam, ktoré sú pre väčšinu ľudí stále tabu.

Tréner legendárnej Sereny Williamsovej sa v najnovšom rozhovore pre britský denník Daily Mail nechal počuť, že austrálsky búrlivák Nick Kyrgios je pre tenis doslova nenahraditeľný. "Nemyslím si, že je dobrý pre tenis. Je neuveriteľný pre tenis. Je všetkým, čo tenis potrebuje," zneli jeho prvé slová pre Sportsmail. Kyrgios je zrejme najproblémovejším tenistom súčasnosti. Je to rodák z Canberry, kto neustále púta pozornosť a svojimi nekonvenčnými výstrelkami poburuje inak mimoriadne konzervatívne tenisové vody.

Práve povaha tenisu je pre charizmatického trénera najväčším problémom tejto hry. "Tenis je, žiaľ, veľmi nudný. Nie samotný šport, ale keď majú hráči zakázané prejavovať svoje emócie, lebo inak ich potrestajú pokutou, stáva sa z toho nudné predstavenie," povedal úspešný lodivod a jeden z najvplyvnejších ľudí v tomto športovom odvetví. 

Mouratoglou si nebral servítku pred ústa a svoje rezolútne vyjadrenie myslí smrteľne vážne. "Myslím to vážne. Mám skutočné obavy a dúfam, že sa to v nasledujúcich rokoch zmení. Domnievam sa, že v 80. rokoch, keď hráči prejavovali svoju osobnosť, to bolo oveľa lepšie," vyjadril sa majiteľ desiatich grandslamov z pozície trénera.

Ľudia milujú filmy kvôli dráme

Tenis je známy svojim konzervatívnym prístupom, a hoci hráči ako Jimmy Connors, Ilie Năstase, John McEnroe, Marat Safin či aktuálne Nick Kyrgios, porušovali nepísané pravidlá, ide skôr o výnimku potvrdzujúcu pravidlo, než o tradičný scenár. Francúzsky tréner v tom má jasno. "Vždy máme na výber. Môžeme byť extrémne konzervatívni, ale aj žiť v našom storočí. Tenis je veľmi konzervatívny. Ľudia milujú filmy kvôli dráme, osobnostiam a emóciám. Platí to aj v športe. Ak im odmietneme poskytnúť emócie, začnú sledovať iné športy, v ktorých je vášeň," varuje rodák z Neuilly-sur-Seine.


Tagy: Patrick Mouratoglou

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Adam Hunger

DISKUSIA