VIDEO Španieli zaváhali prvýkrát od prehry na Slovensku: Favorita delili od postupu sekundy

Sergio Ramos a Joshua King
Sergio Ramos a Joshua King

BARCELONA - Španielski futbalisti stratili po remíze 1:1 v Nórsku v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy prvé body a na postupovú definitívu z F-skupiny si ešte musia počkať. O víťazstvo v Oslo prišli v úplnom závere, keď Nóri vyrovnali v 94. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Joshua King. Zverencom trénera Roberta Morena stačí na postup bod z utorkového domáceho duelu s Švédskom.

Do vedenia poslal favorita Saúl Ňíguez krátko po prestávke, spečatiť víťazstvo mohol Fabián Ruíz, ale dvakrát trafil len konštrukciu nórskej bránky. O výhru ich v nadstavenom čase súboja na nórskej pôde pripravil z pokutového kopu Joshua King, ktorý potrestal faul španielskeho brankára Kepu Arrizabalagu na Omara Elabdellaouia. Španieli zaváhali po 14 kvalifikačných výhrach, naposledy nezískali tri body v roku 2014, keď ich premožiteľmi boli Slováci. Prišli o šancu vyrovnať rekordnú 15-zápasovú víťaznú šnúru futbalistov Česka z rokov 1995 - 2002.

Napriek remíze 1:1 sa mohol radovať Sergio Ramos, ktorý si pripísal na konto 168. štart v drese reprezentácie. O jeden duel prekonal doterajšieho rekordéra, brankára Ikera Casillasa. "Vymenil by som tento rekord za naše víťazstvo, ale je to odmena za všetky tie roky odriekania. Je to zároveň pocta. Vždy, keď som si obliekol na seba dres národného tímu, bol som nabitý emóciami," uviedol 33-ročný stopér a nový rekordér tímu "La Roja".

Sergio Ramos a Sergio Busquets sú v súčasnom mužstve poslední dvaja pamätníci z úspešného španielskeho tímu, ktorý získal tituly na majstrovstvách sveta 2010 a majstrovstvách Európy 2008 a 2012. Španieli budú mať ďalšiu šancu na vybojovanie si istoty postupu v utorok vo Švédsku, kde sa však predstavia bez svojho kapitána Ramosa, ktorý bude chýbať pre kartový trest.


Tagy: Španielsko Nórsko

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP - Tore Meek; Video: Sky Sports

DISKUSIA