VIDEO Nepochopiteľná fraška v zápase Maďarska: Azerbajdžan obrali o regulárny gól!

Maďari doma tesne zdolali Azerbajdžan
Maďari doma tesne zdolali Azerbajdžan

BUDAPEŠŤ - Maďarskí reprezentanti odohrali včera na štadióne Ferenca Puskása ďalší dôležitý duel z pohľadu postupových šancí na ME 2020. Na domácej pôde zvíťazili nad Azerbajdžanom najtesnejším možným rozdielom, o osude stretnutia rozhodol už v 10. minúte obranca Arisu Solún Mihály Korhut. Maďari sa tak dostali na druhé miesto skupiny o dva body pred Slovensko. Je však nutné podotknúť, že našich južných susedov čaká už iba jeden zápas, a to 19. novembra vo Walese.

V závere, keď sa maďarský tím všemožne snažil o udržanie jednogólového náskoku, prišlo ku kontroverznej situácii, ktorá poškodila tím Azerbajdžanu. Ázijské mužstvo zahrávalo voľný kop a vsietilo regulárny gól, ten však holandský rozhodca Higler neuznal. Hlavička Shahriyara Rahimova z ľavej strany skončila na rukách brankára Gulácsiho. Ten loptu vyrazil pred seba a Bahlul Mustafazada ju dopravil do brány. Opakované zábery jasne ukázali, že ruka sa do hry vôbec ndostala, Mustafazada skóroval bruchom. 

"Ťažko nájsť slová po takomto zápase. Blahoželám Maďarsku k víťazstvu, ale k priebehu duelu okrem posledných 30 sekúnd nemám čo povedať. Bolo to neuveriteľné. Bezprostredne po stretnutí som dostal množstvo správ, aj maďarskí novinári mi potvrdili, že holandský arbiter nám odoprel gól. Neskutočná chyba. Je mi ľúto predovšetkým mojich hráčov, ich práca vyšla nazmar. Azerbajdžan je malá krajina na futbalovej mape, ale aj tu žijú hrdí ľudia. Keď však zažijete niečo podobné, je to absurdné. Samozrejme, Maďarsko si zaslúžilo víťazstvo, ale nám nemali odoprieť jasný gól, zaslúžili sme si ho," povedal tréner Azerbajdžanu Nikola Jurčevič.

Bezprostredne po góle sa chorvátsky šéf azerbajdžanskej lavičky dožadoval vysvetlenia. "Spýtal som sa na dôvod neuznania gólu, ale nedočkal som sa odpovede. Po zápase som zašiel za hlavným arbitrom, snažil som sa byť čo najviac korektný, keďže ani sám nemôžem vidieť všetko, čo sa udeje na ihrisku. On mi odvetil, že urobil správne rozhodnutie a presvedčím sa o tom po dueli. Vôbec mi však neobjasnil dôvod tohto verdiktu," prezradil Jurčevič.

Na začiatku štandardnej situácie, ktorá vyvolala búrku nevôle u hostí, bol Araz Abdullajev. "Bahlul Mustafazade mal v závere gólovej akcie ruku ďalej od tela, čo zrejme zmiatlo rozhodcu. Na druhej strane je tu však aj jeho asistent, ktorý to mal vidieť. Nikto nerátal s tým, že to neuzná," skonštatoval Abdullajev.

K nevôli celého azerbajdžanského tímu rozhodca ani sekundu neváhal a gól, nevedno prečo, odmietol uznať. Situáciu navyše vyriešil tak, že troch hosťujúcich hráčov potrestal žltými kartami. Maďari tak pred poslednou časťou kvalifikačného cyklu okupujú druhú priečku hneď za Chorvátskom a zápas vo Walese bude možno kľúčový z pohľadu druhého postupujúceho zo skupiny E. 


Tagy: Maďarsko Azerbajdžan

Zdroj:
športky, SITA
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/Balazs Czagany/MTI via AP; Video: YouTube/AFFA Official

DISKUSIA