Dostal ich na EURO, aj tak prišla kritika: Legenda ho vôbec nešetrí... Keby toľko nefilozofoval!

Jerzy Brzeczek
Jerzy Brzeczek

VARŠAVA - Poľskí futbalisti sa štvrtýkrát v rade predstavia na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy. Definitívu nadobudli v nedeľňajšom víťaznom stretnutí proti hráčom zo Severného Macedónska (2:0). Napriek splneniu cieľa Poliaci neunikli kritickým hlasom, ktorých obeťou je predovšetkým kouč národného mužstva Jerzy Brzeczek.

Strieborný medailista z OH 1992 v Barcelone prebral tím po vlaňajšom svetovom šampionáte v Rusku, keď vo funkcii vystriedal Adama Nawalku. Mnohí mu vyčítajú, že nevštepil Poliakom hernú identitu a mužstvo pod jeho vedením častokrát na ihrisku pôsobí, že nevie, čo má hrať.

"Zápas so Severným Macedónskom sa mi naozaj páčil. Prvýkrát od minuloročného stretnutia s Talianskom sme hrali v optimálnom rozostavení 4-4-1-1. Keby predtým Brzeczek v desiatich dueloch nefilozofoval, mužstvo už mohlo mať zautomatizované aké-také herné činnosti. Bolo vidieť, že hráči si na trávniku nerozumejú. Vzadu to často bolo ´na nulu´, ale také by to bolo aj vtedy, keby som bol v bránke ja," povedal podľa webu sportowefakty.wp.pl Jan Tomaszewski, už 71-ročná poľská gólmanská legenda.

Najlepší brankár MS 1974 sa "obul" aj do kondičnej pripravenosti niektorých reprezentantov, najmä Kamila Grosického z anglického Hullu City. "Mal by sa s trénerom dohodnúť, aby ho posielal do hry až v druhom polčase. V Anglicku to s ním takto robievajú. Keď ho nasadia po zmene strán, využíva rýchlosť a dáva góly. Keď nevládze hrať celý zápas, lepšie by bolo, keby išiel na ihrisko vo chvíli, keď už sú súperi unavení. To by bolo výhodnejšie," doplnil Jan Tomaszewski.


Tagy: Poľsko Jan Tomaszewski Jerzy Brzecek

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Roman Koksarov

DISKUSIA