VIDEO Po výhre nad Anglickom krutá facka: Česi zažili najhorší prvý polčas v samostatnej histórii!

Liam Boyce, Johny Evans, Jiří Pavlenka a Ondrej KúdelaLiam Boyce, Johny Evans, Jiří Pavlenka a Ondrej Kúdela Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

PRAHA - Českí futbalisti podľahli v prípravnom zápase doma Severnému Írsku 2:3 a nenadviazali na piatkovej víťazstvo 2:1 nad Anglickom v európskej kvalifikácii. Českí reprezentanti na pražskej Letnej prehrávali po dvoch góloch Paddyho McNaira a góle Jonnyho Evansa už 0:3 a vyrovnali najhorší prvý polčas v samostatnej histórii.

V polovici druhého dejstva minútu po sebe znížili striedajúci Vladimír Darida a Alex Král na 2:3, ale porážku už zverenci trénera Jaroslava Šilhavého neodvrátili.

Česi podľahli Severnému Írsku druhýkrát za sebou a nedokázali ho poraziť v posledných piatich zápasoch. Budúci mesiac český národný celok čakajú posledné dva duely európskej kvalifikácie. V Plzni 14. novembra privítajú Česi Kosovo a o tri dni neskôr uzavrú skupinu v Bulharsku.

Ondrej Kúdela a Liam Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

Šilhavý urobil oproti zápasu s Anglickom desať zmien v základnej zostave, v ktorej nechal z piatkového duelu len Krála. Na premiéru v reprezentačnom áčku Česka nastúpil Kalvach, v útoku dostal šancu ďalší plzenský hráč Krmenčík.

Český národný tím vyrovnal najhoršu prvú polovicu v samostatnej histórii, za stavu 0:3 išiel v pauze do kabín od rozdelenia federácie doteraz len dvakrát. Futbalisti Severného Írska dali v úvodnom dejstve tri góly vonku prvýkrát od marca 2000.

Česko - Severné Írsko 2:3 (0:3)
Góly: 67. Darida, 68. Král - 9. a 40. McNair, 23. Evans

Viac o téme: Česko Severné Írsko
  • Zdroj: ČTK, TASR