VIDEO Česká legenda sa vyjadrila k trápeniu pražského giganta: Pre Spartu absolútne nedôstojné!

Tomáš Rosický na šlágri s Plzňou
Tomáš Rosický na šlágri s Plzňou

PRAHA - Športový riaditeľ futbalovej Sparty Tomáš Rosický označil aktuálne siedme miesto v prvoligovej tabuľke za nedôstojné a veľkú kritiku fanúšikov z Letnej považuje za oprávnenú. Bývalý kapitán českej reprezentácie stále verí v prácu trénera Václava Jílka, podľa neho je však najvyšší čas, aby kouč a hráči ukázali, že nastolená cesta môže fungovať.

Sparťania v úvodných 12 ligových kolách získali len 17 bodov, z toho iba štyri vonku. Zo siedmej priečky strácajú priepastných 15 bodov na vedúcu Slaviu, ktorej v domácom derby podľahli 0:3, a deväť bodov na druhú Plzeň.

"Naša situácia nie je jednoduchá. Očakávania sú úplne iné, či už na herný prejav alebo výsledky, to je samozrejmé. Tá kritika, ktorá momentálne je na trénera, hráčov alebo moju osobu, je úplne zaslúžená, pretože siedme miesto pre Spartu je absolútne nedôstojné," povedal Rosický v rozhovore pre klubový web.

Kouč Jílek, ktorý prišiel pred sezónou z Olomouca, má stále dôveru vedenia Sparty. "My veríme v prácu trénera Jílka. Som s tímom skoro každý deň, takže vidím, ako s tímom pracuje, čo od tímu vyžaduje, ako to vyžaduje, ako s hráčmi komunikuje," konštatoval Rosický. "Veríme tomu, že s ním môžeme ísť dopredu, ale samozrejme je najvyšší čas, aby tréner a hráči ukázali, že spolu dopredu ísť môžu," pridal niekdajší stredopoliar Arsenalu a Dortmundu.

Podľa neho má súčasná Sparta hneď niekoľko problémov, či už sú to zranenia hráčov či otázka vodcovstva. "Nemáme jasnú os mužstva, čo je strašne dôležitá vec. S týmito vecami musíme pracovať a snažiť sa ich odstrániť," vyhlásil Rosický.

Veľkou témou na Letnej je dlhodobo rozsiahla maródka. Mimo hru sú Bořek Dočkal, Václav Drchal, Václav Kadlec, Filip Panák, Ondřej Zahustel aj Matěj Pulkrab, ktorý je z tejto šestice najbližšie k návratu.

"Je to niečo, s čím neustále pracujeme. Zdravie hráčov je zásadné, pretože v nich klub má investíciu. Momentálny stav, kedy máme troch hráčov po operácii a traja sú mimo, je zlý," uviedol Rosický, ktorého futbalovú kariéru tiež poznamenali časté zranenia.

"Dennodenne sa bavíme o tom, čo by sme mohli urobiť lepšie, kde sa zlepšiť. Už pred začiatkom sezóny prišli dvaja noví fyzioterapeuti a ďalší kondičný tréner, ktorí majú jednoznačne rozdelené úlohy. Urobila sa zmena aj na lekárskom poste. Všetko to teraz zastrešuje Ben Ashworth a bude to jeho zodpovednosť," dodal športový riaditeľ Sparty.


Tagy: AC Sparta Praha Tomáš Rosický

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Sparta TV

DISKUSIA