Lacko jeden triumf od titulu: Z bratského súboja nič nebude, prekvapivá prehra českého hráča

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko

BRATISLAVA - Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do finále turnaja kategórie challenger v nemeckom Ismaningu. V sobotňajšom semifinále zdolal domáceho Juliana Lenza po setoch 6:3, 3:6, 7:6 (10) a zabojuje o svoj 13. turnajový titul z tejto úrovne. Naposledy sa radoval z víťaznej trofeje v máji minulého roka, keď nenašiel premožiteľa v škótskom Glasgowe. V nedeľňajšom finále si zmeria sily s 22-ročným Američanom Maximom Cressym, ktorý v rebríčku ATP figuruje na 229. mieste.

Lacko začal zápas veľmi dobre, v štvrtej hre získal podanie súpera a bez väčších problémov doviedol úvodného dejstvo do úspešného konca. V druhom sete sa karta obrátila, pričom zlomový bol opäť štvrtý gem. Tentokrát však stratil servis Slovák a 26-ročný Lenz si vybojoval rozhodujúci set. V ňom Lacko premrhal náskok 5:2 a napokon semifinálové stretnutie vyvrcholilo až v dramatickom tajbrejku. Rodák z Piešťan v ňom odvrátil tri mečbaly súpera a skrátenú hru napokon ovládol pomerom 12:10.

Lacko v zápase zaznamenal 19 es, sedem dvojchýb a po prvom podaní vyhral 79% výmen. Jeho finálový protivník Maxime Cressy si v sobotňajšom semifinále prekvapujúco poradil s Čechom Janom Veselým, ktorý v rebríčku figuruje o takmer 100 miest vyššie. Prvé dejstvo síce Američan prehral v tajbrejku, ale nasledujúce dva sety zhodne vyhral pomerom 6:4.

Lukáš Lacko (SR-16) - Julian Lenz (Nem.) 6:3, 3:6, 7:6 (10)

Maxime Cressy (USA-12) - Jan Veselý (ČR-1) 6:7 (4), 6:4, 6:4


Tagy: Lukáš Lacko Jiří Veselý Julian Lenz Maxime Cressy

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA