VIDEO Československo vie svoje: O góloch by mohol napísať diplomovku... Všetko najlepšie, Rushy!

Ian Rush
Ian Rush

LIVERPOOL - Na slávnom štadióne Old Trafford sa dnes o 17:30 odohrá šláger kola medzi dvomi najúspešnejšími klubmi histórie anglického futbalu - Manchestrom United a Liverpoolom FC. Zápas si nepochybne pozrie aj jedna obrovská legenda, ktorá práve v túto krásnu nedeľu oslavuje 57. narodeniny. Dámy a páni, Ian Rush!

Ian Rush hral za Liverpool v rokoch 1980 - 1987 a potom 1988 - 1996. Do dnešného zostáva neohrozeným kráľom liverpoolskych strelcov s 346 gólmi v 600 zápasoch. Fanúšikovskí pamätníci ho milujú aj preto, lebo v Merseyside derby proti Evertonu nakopil dohromady 25 presných zásahov. 

Všeobečne je považovaný za jedného z najlepších hráčov v dejinách klubu a do dnešného dňa si ho v klube vážia. Okrem Liverpoolu hral za Chester City, Juventus, Leeds, Newcastle United, Sheffield United, Wrexham a kariéru zakončil v austrálskom Sydney. 

Behom 16 rokov (1980 - 1996) reprezentoval aj svoju rodnú krajinu Wales a v 73 vystúpeniach sa presadil v 28 prípadoch. Dvakrát spoznali jeho strelecké schopnosti aj československí futbalisti. Prvýkrát 29. apríla 1987 vo Wrexhame pri kvalifikácii na Euro 1988 (remíza 1:1) a druhýraz 8. septembra 1993 v Cardiff Arms Parku pri nerozhodnom výsledku 2:2. V druhom prípade išlo o kvalifikáciu na MS 1994 v USA.

Dnes už 57-ročný Rush tvoril 28 rokov zväzok s manželkou Tracy, s ktorou má dvoch synov Jonathana a Daniela. Je katolíkom a podľa posledných informácií z rôznych zdrojov žije v 80-tisícovom anglickom meste Chester. Jedna z jeho najpravdivejších hlášiek znela: "Musíte mať sny. Ak nemáte žiadne veľké sny, nič sa potom nestane." 

Vychutnajte si jeho najkrajšie góly v priloženom videu a nalaďte sa na podvečerný šláger: 


Tagy: Liverpool FC Wales Ian Rush Československo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
TASR/AP/Jean-Christophe Bott; Video: YouTube/Barbosa Fútbol Videos

DISKUSIA