VIDEO Festival nevynútených chýb zadusil akúkoľvek šancu: Plíšková spackala úvod Turnaja majsteriek

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

ŠEN-ČEN - Tenistka Karolína Plíšková vstúpila do Turnaja majsteriek v Šen-čene porážkou 6:7, 4:6 s obhajkyňou titulu Elinou Svitolinovou z Ukrajiny. V ďalšom zápase Fialovej skupiny čaká v stredu 27-ročnú českú hráčku víťazka US Open Bianca Andreescuová z Kanady.

Plíšková, ktorá v predošlých dvoch ročníkoch došla do semifinále, nadviazala na krajanku Petru Kvitovú, ktorej taktiež nevyšiel prvý zápas v Červenej skupine. Víťazka Turnaja majsteriek z roku 2011 v nedeľu podľahla Naomi Osakovej 6:7, 6:4, 4:6.

Plíšková pritom zápas odštartovala dobre a ujala sa vedenia 2:0, ale Svitolinová vyrovnala a o víťazke prvého setu musel rozhodnúť dramatický tie-break. V ňom mala nakoniec Ukrajinka navrch, a hoci česká tenistka odvrátila šesť mečbalov, Svitolinová siedmy premenila a vyhrala 14:12.

Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

Rozbehnutej Svitolinovej vyšiel i vstup do druhého setu, ale ano ona neudržala náskok 2:0. Plíšková za stavu 3:3 znovu stratila podanie, ale napriek tomu mala šancu znova vyrovnať, keď pri skóre 4:5 viedla 40:15: Ani jeden brejkbal ale nevyužila a Svitolinová ukončila zápas pri prvom mečbale po necelých dvoch hodinách.

Češka spravila až 42 nevynútených chýb, čo sa výrazne podpísalo pod konečný výsledok. "Snažila som sa čo najlepšie pripraviť na Plíškovej delové prvé podanie. Ak išla Karolína cez druhý servis, usilovala som sa hneď zaútočiť a dostať ju pod tlak. Povrch v Šen-čene je predsa len trochu pomalší, človek má aspoň viac času na zahratie úderov, z čoho som profitovala pri returnoch," uviedla Svitolinová v pozápasovom rozhovore.