Žlto-čierna armáda sa pobije na juhu Holandska: Porazenecká nálada a biela vlajka ostali doma

Wesley Alcegaire
Wesley Alcegaire

LEIDEN - Po úspešnom vstupe do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA čaká basketbalistov Interu Bratislava trojzápasová šnúra na palubovkách súperov. Zverenci trénera Aramisa Nagliča ju odštartujú v stredu 30. októbra o 20.00 h proti holandskému ZZ Leiden.

"Žlto-čierni" začali účinkovanie v A-skupine domácim víťazstvom, keď po dramatickej koncovke zdolali maďarský Pécs 88:87. O to väčšie prekvapenie prišlo následne v domácej súťaži, kde sa skončila 30-zápasová víťazná šnúra Interu. Nad ich sily boli basketbalisti Handlovej, s ktorými prehrali 86:90.

"Stalo sa to, rozprávali sme sa o tom. Jasné, nepáči sa mi to a nerád prehrávam, špeciálne doma. Nachádzame sa však v situácii, keď hráme veľmi veľa zápasov. Očakávala sa psychická a fyzická únava. Nebudeme však hľadať alibi, taká je situácia, chceli sme hrať Európu. Ideme pokračovať v tvrdej práci. Liga je podľa mňa ťažšia ako v minulej sezóne," uviedol tréner Aramis Naglič.

Holandský zástupca hrá Európsky pohár FIBA druhú sezónu, v predchádzajúcom vydaní skončil v osemfinále, keď bol nad jeho sily neskorší celkový víťaz súťaže talianske Sassari. "Je to dobrý súper, má veľmi dobrých troch - štyroch zahraničných hráčov. Miešajú dosť defenzívu, zo zóny prechádzajú k osobnej obrane. Tretí rok po sebe hrajú európske súťaže, čiže majú väčšie skúsenosti ako my. Ideme sa pripraviť najlepšie ako vieme, ako sa hovorí, nejdeme tam s bielou vlajkou. Čaká nás však ťažká robota," myslí si kormidelník Interu.

Aktuálny víťaz Holandského pohára a tretí tím z predchádzajúcej sezóny má vo svojom kádri viacerých domácich reprezentantov. Dopĺňa ich až pätica legionárov. "Vieme, že je to kvalitný tím a hrá rozumne. Leiden má veľmi dobrých legionárov, sú vysokí a atletickí," povedal rozohrávač bratislavského tímu Dalibor Hlivák.

Leiden má zatiaľ v Eredivisie po štyroch kolách stopercentnú bilanciu, v Európskom pohári FIBA prehral v premiére na palubovke portugalskej Benficy Lisabon 99:103 po predĺžení. "Dá sa povedať, že všade sa hrá ťažko. Myslím si, že uhrali dobrý výsledok, ale žiaľ, koncovka im nevyšla. My môžeme vonku iba prekvapiť. Úlohou je doma vyhrať všetky zápasy a vonku sa pokúsiť uchmatnúť nejakú výhru," vyhlásil Hlivák.

Zdravotná situácia v družstve Interu sa postupne zlepšuje, síce stále absentuje dlhodobo zranená dvojica pivotov Michal Čekovský a Michael Fusek, k dispozícii však už bude kapitán Goran Bulatovič. "Bulatovič bude pripravený hrať, mal trochu silnejšiu virózu. U Browninga je prognóza, že ešte týždeň nebude k dispozícii. Potrebujeme totiž každého hráča," dodal Naglič.
      
Európsky pohár FIBA - A-skupina:
ZZ Leiden - Inter Bratislava /streda 30. októbra o 20.00 h/


Tagy: Európsky pohár FIBA BK Inter Bratislava ZZ Leiden

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA