Prišla a vybavila ju pôsobivým zvratom: Prekvapujúci výsledok na úkor svetovej jednotky

Ashleigh Bartyová
Ashleigh Bartyová

ŠEN-ČEN - Holandská tenistka Kiki Bertensová zvíťazila v úvodnom utorňajšom dueli červenej skupiny na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene nad najvyššie nasadenou Austrálčankou Ashleigh Bartyovou 3:6, 6:3, 6:4. Bertensová nahradila Japonku Naomi Osakovú, ktorá odstúpila z turnaja pre zranenie ramena.

Bartyová mala zápas dobre rozohratý, v druhom sete viedla 3:2 s brejkom a bola na najlepšej ceste postúpiť do semifinále. Bertensová sa však v ďalších minútach vybičovala k skvelému výkonu a vďaka agresívnej hre s množstvom winnerov otočila nepriaznivý vývoj. V treťom sete si po dvoch brejkoch vybudovala náskok 4:0. Bartyová, ktorá si už v nedeľu zabezpečila post koncoročnej svetovej jednotky, ešte znížila na 3:4, no koncovka patrila Bertensovej.

Obe hráčky mali veľké problémy s udržaním si podania a diváci videli až 12 brejkov. "Na začiatku zápasu som nehrala dobre, s pribúdajúcimi minútami som sa však zlepšovala. Snažila som sa hrať agresívne a chodiť na sieť, čo bol kľúč k úspešnému obratu," povedala v pozápasovom rozhovore Bertensová, ktorá minulý týždeň postúpila do finále WTA Elite Trophy v Ču-chaji.

červená skupina:
Kiki Bertensová (9-Hol.) - Ashleigh Bartyová (1-Austr.) 3:6, 6:3, 6:4


Tagy: Kiki Bertensová Ashleigh Bartyová WTA Finals 2019

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA