V Anglicku riešia obrovskú dilemu: Klopp sa otvorene vyhráža, že Liverpool nebude hrať!

Jürgen KloppJürgen Klopp Zdroj: SITA/AP Photo/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu podľa trénera Jürgena Kloppa možno nenastúpia na štvrťfinále anglického Ligového pohára proti Aston Ville.

Zápas by sa totiž mal hrať v týždni, kedy víťaza Ligy majstrov čakajú MS klubov v Katare. Klopp vyhlásil, že pokiaľ nebude stretnutie preložené, jeho tím ho hrať nebude. Liverpool postúpil po stredajšej dramatickej prestrelke s Arsenalom, s ktorým hral v normálnej hracej dobe 5:5 a potom uspel 5:4 v penaltovom rozstrele.

Päťdesiatdvaročný Klopp hneď po zápase upozornil na kolíziu termínu štvrťfinále s majstrovstvami sveta klubov, do ktorých jeho tím vstúpi v semifinále 18. decembra. "FIFA nám nariaďuje, kedy musíme hrať majstrovstvá sveta klubov, vedenie ligy nám nariaďuje, kedy musíme hrať ligu, a my počúvame. Ale obeťou tohto problému nebudeme. Keď sa nenájde vhodný náhradný termín pre štvrťfinále pohára - a 25. decembra o tretej hodine neberiem - tak hrať nebudeme," vyhlásil nemecký kouč.

"Keď máte rozpis zápasov, v ktorom sa jeden tím nemôže zúčastniť všetkých zápasov, tak by ste o termínoch mali začať premýšľať. Dúfam, že to tak odteraz bude," citoval Kloppa server BBC. "Keď sa nenájde vhodný dátum, tak náš štvrťfinálový súper postúpi bez boja, alebo proti nemu nastúpi Arsenal," dodal.

Nájsť vhodný náhradný termín pre pohárové štvrťfinále však bude problém, pretože Liverpool čaká nabitý december. Počas neho Kloppov tím odohrá deväť zápasov a kvôli účasti na majstrovstvách sveta klubov už bol Liverpoolu preložený ligový duel s West Hamom.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: FC Liverpool Jürgen Klopp
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Jon Super
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články