Miliardovej ponuke nik neodolá: Ale kdeže, Mbappé odmietol prestup do Realu Madrid!

Kylian Mbappé sa raduje z gólu
Kylian Mbappé sa raduje z gólu

PARÍŽ - Vyhral francúzsku Ligue 1 s dvomi rôznymi klubmi, v lete 2018 zdvihol nad hlavu pohár pre majstra sveta vo futbale. Stále má len 20 rokov, v Anglicku by tak ešte nemohol piť alkoholické nápoje legálnym spôsobom. Napriek tomu mu už teraz patrí budúcnosť a mnohí odborníci či bývalí futbalisti sa zhodujú, že raz získa aj Zlatú loptu. Kylian Mbappé a jeho trajektória kariéry však mohla byť iná.

Mbappé pred dvomi rokmi mohol prestúpiť do madridského Realu. Riaditeľ Florentino Pérez by za neho bezpochyby a bez dlhšieho hlbokého premýšľania zaplatil aj čiastku vyššiu než 100 miliónov eur. V tom čase bol hráčom Monaka, s ktorým v sezóne 2016/17 získal nečakaný titul.

V Monacu sa totiž zišla skutočne prvotriedna squadra na čele s Radamelom Falcaom, Bernardom Silvom, Thomasom Lemarom, Joaom Moutinhom, Fabinhom, Tiemoué Bakayokom, Kamilom Glikom či brankárom Danijelom Subašičom. 

Po perfektnom ročníku vystrelila suma všetkých mladých hviezd poriadne nahor a Mbappé pútal pozornosť najväčších klubov. Monako sa mu stalo pritesným. Najintenzívnejšie po ňom túžili v Paríži, lenže tam po 222-miliónovej kúpe Neymara Jr. nemohli minúť ďalšiu minimálne stovku. Preto sa s Monakom dohodli na ročnom hosťovaní, po ktorom prišiel trvalý prestup. 

Bývalý viceprezident Monaka Vadim Vasilyev si myslí, doslova použil slová, po ktorých je cítiť presvedčenie, že Mbappého budúcnosť sa nachádza v jedinom klube - Reale Madrid. Francúzsky rýchlik v lete 2017 odmietol tento veľkoklub preto, lebo túžil urobiť dieru do sveta na vlastnej hrudi, a to vo Francúzsku. 

Niekdajší ruský viceprezident monackých kniežat priznal, že radšej by bol predal Mbappého do Realu Madrid k Zinedineovi Zidaneovi než PSG. Vasilyev odhalil, ako prebiehal vtedajší rozhovor s Mbappém. "Povedal mi: Vadim, je príliš skoro. Som Parížan, nechcem opustiť moju krajinu takýmto spôsobom. Tu sa chcem stať skvelým hráčom." Vasilyev mu na to odpovedal: "Máš pravdu, Kylian." 

"Chce vyhrávať a hráč ako on musí vyhrať Ligu majstrov. Ak ju vyhrá s Parížom, o to lepšie. Zostáva však rovnakou osobou, rovnakým Kylianom. Iba nadobudol dôležitosť, silu a svetovú popularitu. Poznám aj Cristiana Ronalda, vždy chce prekonávať rekordy. Kylian je rovnaký," zakončil Vasilyev. 

Mbappé nateraz zostáva zmluvne viazaný s PSG, no netreba zabudnúť na fakt, že ofenzíva Realu Madrid po odchode veľmi trpí. Los Blancos strieľajú málo gólov, chýba im rozdielový hráč (možno sa ním stane Eden Hazard, ak nadviaže na výkony z Chelsea) a tiež nemajú na tejto pozícii veľa možností.

Karim Benzema čoskoro oslávi Kristove roky, srbská posila Luka Jovič zatiaľ strelil jediný gól a Mariano Diaz sa v konkurencii nepresadzuje. Priaznivci Realu by akiste neodmietli novú superstar, ktorú po odchode Ronalda tak potrebujú. Ktovie, možno by Mbappé pomohol aj Hazardovi. 

 

 


Tagy: Real Madrid Radamel Falcao Joao Moutinho PSG Karim Benzema Eden Hazard AS Monaco Tiemoue Bakayoko Danijel Subašič Fabinho Kamil Glik Thomas Lemar Kylian Mbappé Mariano Diaz Luka Jovič Vadim Vasilyev

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Kamil Zihnioglu; Twitter/Sky Bet

DISKUSIA