Priatelia, dnes večer sa nadobro zastaví čas: Súboj nesmrteľných titanov o holý život!

Novak Djokovič a Roger Federer
Novak Djokovič a Roger Federer

LONDÝN - Veľkých rivalov Novaka Djokoviča a Rogera Federera čaká vo štvrtok na Turnaji majstrov priamy súboj o postup do semifinále. V prvom vzájomnom dueli od wimbledonského finále je pre Djokoviča v hre i boj o miesto svetovej jednotky. Ak nepostúpi zo skupiny, tak Rafael Nadal ukončí po piaty raz v kariére rok ako svetová jednotka.

32-ročný srbský tenista i o šesť rokov starší Švajčiar prehrali v Londýne v skupine Björna Borga s Rakúšanom Dominicom Thiemom a o ich ďalšom osude na turnaji rozhodne 49. vzájomný duel (áno, čítate správne a nejde o preklep). V doterajšej bilancii vedie 26:22 Djokovič, ktorý vyhral posledné štyri zápasy. 

"Stále som v hre. Rozdáme si to v priamom súboji s Rogerom. Víťaz pôjde do semifinále, porazený skončí. Tak to jednoducho je," povedal Djokovič po utorkovej prehre s Thiemom. Šesťnásobný šampión Federer, ktorý štartuje na vyvrcholení sezóny ATP Tour po 17. krát, neprešiel do semifinále iba raz, a to v roku 2008. Djokovič, ktorý tento turnaj ovládol päťkrát, zatiaľ odohral 11 ročníkov a trikrát skončil v skupine. 

Pre 20-násobného grandslamového šampióna Federera bude zápas príležitosťou k odvete za takmer päťhodinové finále Wimbledonu, ktoré stratil v historicky prvom tie-breaku piateho setu, hoci mal predtým dva mečbaly. 

"Obaja sme od tej doby odohrali mnoho ďalších zápasov, už je to preč, aspoň z mojej strany. Myslím, že obaja môžeme z tohto duelu čerpať sebavedomie. On samozrejme veľa, ja asi o trochu menej," povedal s úsmevom. 

"Nikdy to ale nebolo tak, že by som dúfal, že už nikdy nebude v mojej časti pavúka. Myslím, že je pre mňa dobre, že sa znova stretneme. Osobne som z toho nadšený," dodal Federer. 

Djokovič môže v prípade postupu do finále preskočiť Nadala a stať sa znovu svetovou jednotkou. Pokiaľ Španiel nevyhrá ani zápas v skupine, stačí mu iba účasť v boji o titul. Jednotkou sa Djokovič stane aj v prípade, že získa trofej a Nadal nepostúpi do finále. 


Tagy: Roger Federer Novak Djokovič ATP Finals 2019

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Ben Curtis

DISKUSIA