Dlhoročný manažér Schumachera k stavu legendy F1: Jeho manželka sa obáva odhalenia pravdy

Corinna a Michael Schumacherovci Corinna a Michael Schumacherovci Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Od tragickej lyžiarskej nehody Michaela Schumachera uplynulo už takmer šesť rokov a fanúšikovia sa za toto dlhé obdobie toho o zdravotnom stave svojho miláčika príliš nedozvedeli. Dlhoročný manažér sedemnásobného nemeckého šampióna Willi Weber teraz prišiel s tvrdením, že manželka legendy F1 Corinna sa snaží skrývať informácie ohľadom zdravotného stavu Michaela, pretože sa obáva odhalenia pravdy.

O jednu z najvýraznejších postáv histórie F1 sa starajú v rehabilitačnom zariadení vo Švajčiarsku, na verejnosti legendárneho Schumiho od tragickej nehody ešte nikto nikdy nevidel. Podľa Webera sa 50-ročná manželka Schumachera snaží skrývať pravdu o jeho zdravotnom stave, čo aj sám pocítil na vlastnej koži.

Exmanažér Schumachera tvrdí, že fanúšikovia by mali byť lepšie informovaní o stave legendy, ktorej všetci tak veľmi držia palce. Weber odhalil, že rodina zamietla jeho žiadosť o návštevu jeho dlhoročného klienta. "Viem, že Michael bol tvrdo zasiahnutý, ale nanešťastie neviem, aký pokrok robí," uviedol pre Tale RTL. "Chcel by som vedieť, ako sa mu darí, potriasť mu rukou, alebo mu pohladiť tvár," povedal v špeciálnom dokumente nemeckej televízie, ktorý oslavuje 25. výhročie Schumacherovho prvého titulu majstra sveta z roku 1994. Weber tvrdí, že Schumiho manželka Corinna jeho žiadosť zamietla pre to, lebo sa obáva odhalenia pravdy o jeho zdravotnom stave: "Asi sa obáva, že hneď uvidím, čo sa deje, a zverejním pravdu."

Michael Schumacher a manažér Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

"Pevne verím v Michaelovo zotavenie, pretože viem, že je bojovník," verí v zlepšenie stavu Schumachera Weber. "Modlím sa za neho a som presvedčený, že ho opäť uvidíme. Ak existuje šanca, využije ju, to nemôže byť koniec," uzavrel Weber.

Schumacherovci hneď v prvom rozhovore po tragickej nehode uviedli, že o stave nemeckej legendy nebudú príliš informovať. "Môžete si byť istí, že je v tých najlepších rukách a robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme mu pomohli," uviedli vo vyhlásení. "Prosím, pochopte, že dodržujeme Michaelove želanie a zachovávame také citlivé témy, ako je zdravie v súkromí."

Viac o téme: Michael Schumacher Ferrari Willi Weber Corinna Schumacher
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: športky

Súvisiace články