Benzemova budúcnosť? Azda už vyriešená: Francúz pod drobnohľadom sedemnásobného majstra!

Karim BenzemaKarim Benzema Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Karim Benzema prestúpil do Realu Madrid v roku 2009 z Olympique Lyon. Vtedy bol súčasťou megalomanského leta madridského klubu, spolu s ním prišiel aj Kaká a najmä Cristiano Ronaldo. I keď Benzema často nedostáva kredit, aký si bezpochyby zaslúži, v tíme patrí ku kľúčovým hráčom.

Francúzsky reprezentant s alžírskym pôvodom sa behom desiatich rokov stal ikonou Realu Madrid, avšak ukončí v tomto celku aj kariéru? Športový riaditeľ Lyonu Juninho Pernambucano odhalil, že svetovú deviatku by rád priviedol späť do Lyonu, a to v závere kariéry. 

"Mojou túžbou je ponúknuť Karimovi možnosť, aby ukončil kariéru v Lyone. Je odtiaľto, cíti sa tak. Prečo nevyvinúť finančnú snahu medzi obomi stranami a uskutočniť obchod?" spýtal sa muž preslávený nechytateľnými priamymi kopmi. 

Na druhej strane, Juninho si uvedomuje, že v jednej veci Lyon nemôže s Realom Madrid ani náhodou súperiť. Platové podmienky v metropole Španielska sú pre Benzemu s porovnaním v treťom najväčšom meste Francúzska značne odlišné. 

"Nemôžeme ponúknuť rovnaký plat ako Real Madrid, ale počkáme na ideálny moment. Keď som bol v Brazílii, vymenili sme si správy. Cítil som, že by sa rád vrátil domov. Voči tomuto klubu cíti veľa rešpektu," poodhalil Juninho. 

A kedy by sa samotný obchod mohol uskutočniť? Benzema oslávi v decembri 32. narodeniny, no stále si drží vysokú výkonnosť a v Reale Madrid má viac-menej pevné miesto v základnej jedenástke. "Chcem, aby prišiel a hral za nás dva roky a trénoval mladých hráčov. Karim by mohol byť tým lídrom, ktorého potrebujeme. Snívam o tom, že kariéru ukončí doma v Lyone," vyjadril sa 44-ročný rodák z brazílskeho Recife, ktorý v drese Lyonu nastupoval v rokoch 2001-2009. 

Viac o téme: Real Madrid Juninho Karim Benzema Olympique Lyon
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Manu Fernandez
  • Zdroj: Športky - Ondrej Herceg

Súvisiace články