VIDEO chvíľ hrôzy na MotoGP vo Valencii: Možného nástupcu Lorenza zoťala letiaca motorka!

Johann ZarcoJohann Zarco Zdroj: Youtube - FOX Sports

VALENCIA - Španielsky jazdec Marc Márquez na Honde sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Valencie v kategórii MotoGP, posledných 19. tohtoročných pretekov majstrovstiev sveta. Tie ale priniesli aj desivý moment, ktorý sa mohol skončiť tragicky.

Dramatické momenty sa odohrali v trinástom kole, keď v jednej zo zákrut skončil Petrucci. Už o chvíľu po ňom sa na zemi ocitol aj francúzsky jazdec Johann Zarco, ktorý je podľa špekulácií adeptom na nástupcu Lorenza v tíme Repsol Honda, za ktorý jazdí aj šampión posledných štyroch sezón Marc Márquez. 

Zarco sa z pádu pozbieral a chrbtom otočený k trati dianie pochopiteľne nesledoval a to sa mu mohlo stať osudným. Práve keď sa zbieral totiž v tej istej zákrute skončil aj debutujúci Iker Lecuona, ktorého motorka v obrovskej rýchlosti nekontrolovateľne zamierila na odchádzajúceho Zarca. Toho stroj podťal ako žito, Zarco po salte dopadol tvrdo na hlavu a len veľmi ťažko sa zbieral zo zeme.

Na pomoc mu okamžite prišiel Lecuona a tiež tím zdravotníkov, ktorí ho na nosidlách odniesli z trate odkiaľ putoval do nemocnice. Našťastie vyšetrenia nepreukázali žiadne vážnejšie zranenia a desivý pád sa tak neskončil tragicky. 

Celkový triumf v sezóne oslavujú Marc Márquez v MotoGP, jeho brat Alex v Moto2 a Talian Lorenzo Dalla Porta na Honde v Moto3.

Álex Márquez, Marc Márquez Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Alberto Saiz

 

Viac o téme: MotoGP Johann Zarco Iker Lecuona
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube - FOX Sports; VIDEO: FOX Sports
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články