Tragikomédiu vo Ferrari zbytočné viac komentovať: VIDEO Hlúpy moment vyradil oboch jazdcov naraz

Charles Leclerc a Sebastian Vettel
Charles Leclerc a Sebastian Vettel

SAO PAULO - Šéf stajne F1 Ferrari označil vzájomný súboj Sebastiana Vettela a Charlesa Leclerca za hlúpy. Obaja jazdi po ňom nedokončili nedeľnú VC Brazílie. Mattia Binotto je však presvedčený, že sa z toho všetci v talianskom tíme poučia a pomôže im to v nasledujúcej sezóne.

K incidentu mezi jazdcami Ferrai došlo v závere závodu na okruhu Interlagos po tom, čo Leclerc predbehol Vettela. Štvornásobný majster sveta sa pokúsil na rovinke vrátiť na štvrté miesto, ale medzi oboma vozmi došlo ku kontaktu a pre oboch sa preteky skončili. V tíme z Maranella navyše v prebiehajúcej sezóne nešlo o prvý konflikt medzi pilotmi. 

Ferrari sa taktiež opäť presvedčilo, že Vettel tímové príkazy poslúchne iba v prípade, že sú v jeho prospech. "Nie som tu od toho, aby som na niekoho hádzal vinu. A nie je to o tom, či ho dokážeme zvládnuť. Som tu od toho, aby som zistil, kde sa stala chyba, a zariadil, aby sa už neopakovala," citoval Binotta server BBC. 

"Musíme si vyjasniť, čo je hlúpe a čo nie, kde je hranica, ktorú už nemôžeme prekročiť," pridal Binotto. "Došlo k nehode, takže niečo bolo zlé. Obaja mohli závodiť a bolo iba na nich, ako veľmi budú riskovať. Ale dnes bola hranica rizika prekročená," prehlásil taliansky funkcionár. 

Binotto je taktiež presvedčený, že i navzdory niekoľkým sporom môžu Vettel s Leclercom za Ferrari spoločne jazdiť i v budúcej sezóne. "Myslím, že je luxusné mať dvoch veľmi dobrých jazdcov. Sú si najvzájom motiváciou," uviedol. "Dokonca si myslím, že to, čo sa dnes stalo, môžeme brať ako šťastie, pretože budeme mať možnosť sa z toho poučiť pre nadchádzajúcu sezónu," dodal. 

Pro Ferrari ale nedeľný incident znamená, že Vettel veľmi pravdepodobne pripravil Leclerca o tretie miesto v konečnom poradí majstrovstiev sveta. Na to sa totiž vďaka víťazstvu v Brazílii posunul Max Verstappen z Red Bullu, na ktorého monacký pilot pred posledným závodom v Abú Zabí stráca jedenásť bodov. 


Tagy: Sebastian Vettel Scuderia Ferrari Charles Leclerc Mattia Binotto VC Brazílie 2019

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Darron Cummings; Video: YouTube/Formula 1

DISKUSIA