VIDEO Trápne a nevhodné Baleovo gesto hneď po postupe: Gareth, preboha, nemáš 10 rokov!

Gareth Bale oslavuje so spoluhráčmi
Gareth Bale oslavuje so spoluhráčmi

CARDIFF - Walesania oslavujú druhý postup na európsky šampionát po sebe a tretí na vrcholný futbalový turnaj v histórii. A zdá sa, že najviac sa na tom baví ich najväčšia hviezda Gareth Bale.

Po rozhodujúcom triumfe nad Maďarmi (2:0) sa kapitán tímu postavil so spoluhráčmi za špeciálne upravenú waleskú vlajku s veľavravným nápisom: "Wales, golf, Madrid. A v dolnej časti bolo dopísané... v tomto poradí."

"Presne toto sme chceli. Znova sme sa dostali na šampionát a užijeme si tam veľa zábavy," uviedol Gareth Bale, cituje ho portál BBC. Musel však zareagovať aj na heslo z vlajky s drakom, lebo to môže úzko súvisieť s jeho súčasnou nie dobrou pozíciou v Reale Madrid. Futbalista s neodmysliteľným copíkom má minimálne od leta napätý vzťah s trénerom Zinedinom Zidanom, ktorý niekoľkokrát vyhlásil, že 30-ročný krídelník je už na odchode z klubu.

Neskôr to vzal späť a Bale sa opäť stal plnohodnotnou súčasťou "bieleho baletu". Ale len do chvíle, kým sa nezranil. Od 5. októbra neodohral v drese 13-násobného šampióna Ligy majstrov ani jeden zápas, ale v národnom tíme Walesu nastúpil v kľúčových zápasoch kvalifikácie ME 2020 v Azerbajdžane (2:0) a doma proti Maďarom (2:0).

 

 

Španielsky športový denník Marca vyšiel s ironickým titulkom vzťahujúcim sa na rýchlo uzdraveného Balea: "Zázrak vo Walese." V rýchlo uskutočnenej ankete sa až 75% čitateľov vyjadrilo, že Bale nemiestnou oslavou za špeciálne upravenou vlajkou Walesu preukázal nedostatok rešpektu voči svojmu madridskému zamestnávateľovi.

Ďalšie športové periodikum As zasa znázornilo veľkého nadšenca golfu Bala v špeciálnom úbore a palicou v ruke a vedľa neho príznačný titulok: "Triple bogey" s dôvetkom, že sa mu darí stupňovať napätie medzi ním a Realom Madrid.

 

 

"Možno to z pohľadu španielskych médiá nevyzerá dobre, ale je to len dielo náhody. K úplnému tréningu som sa vrátil len minulý týždeň a keď som v poriadku, tak idem hrať. A to bez ohľadu na to, či je to v reprezentačnom tíme Walesu alebo v klubovom drese Realu. Nemal som nad čím váhať, dal som do toho všetko a teraz sa teším so svojimi spoluhráčmi," vysvetlil kapitán Walesanov.

A k výplodom fantázie španielskych médií dodal: "Úprimne povedané, celkom som sa zabavil, keď som videl titulok ´Triple bogey´. Nikdy v živote som to nezahral. Dajte mi aspoň albatross, je to smiešne," reagoval Bale.

O postupe Walesu v utorok večer v Cardiffe rozhodol dvoma gólmi Aaron Ramsey, na prvý mu prihral práve Bale presným centrom na jeho hlavu. "Bolo už načase, že sa presadil. Je to hráč svetovej úrovne a tieto jeho góly nám veľmi pomohli," adresoval Bale pochvalné slová Ramseymu.

 

 


Tagy: Real Madrid Gareth Bale Wales

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Nick Potts; Video: Twitter/No Context Wales; Twitter/Fox Soccer, BBC Sport Wales

DISKUSIA