Djokovič aj Murray v Madride s tvrdou kritikou: Nebolo to fér, niečo také by nemalo byť povolené!

Novak Djokovič
Novak Djokovič

MADRID - Zrušenie záverečnej štvorhry medzi tenistami Kanady a USA na finálovom turnaji Davisovho pohára vyvolalo kritiku z radov hráčov na čele s Novakom Djokovičom či Andym Murraym.

Kanadskí tenisti, ktorí mali v utorok po úvodných dvojhrách už isté víťazstvo, na štvorhru nenastúpili a USA do tabuľky získali bez boja jednu výhru s bilanciou 12:0 na gemy. V konečnom účtovaní tímov na druhých miestach to môže hrať zásadnú úlohu v boji o postup do štvrťfinále.

"Úprimne povedané, niečo také by nemalo byť povolené," povedal Djokovič po dnešnej úvodnej výhre Srbska 3:0 nad Japonskom. Osobne síce chápe, že Kanada, ktorá mala po dvoch víťazstvách istý postup do štvrťfinále, chcela svojich hráčov šetriť. "Ale myslím, že to nebolo fér," dodal druhý hráč sveta.

Prístup Kanaďanov skritizoval aj Brit Murray, podľa ktorého sa to dotkne všetkých tímov, ktoré skončia na druhých miestach v skupinách. "A navyše majú Kanaďania rovnako dva dni voľna," vyhlásil bývalý prvý hráč sveta.

V novom formáte tímovej súťaže postúpia zo šiestich trojčlenných skupín do štvrťfinále ich víťazi a dva najlepšie tímy z druhých miest. Ďalej sa bude hrať vyraďovacím spôsobom.


Tagy: Andy Murray Novak Djokovič USA Kanada

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Bernat Armangue

DISKUSIA