Moreno po návrate Enriqueho necíti krivdu: Jeho radosť bude tiež naša

Roberto Moreno
Roberto Moreno

MADRID - Španielsky futbalový tréner Robert Moreno sa v utorok vo svojom vyhlásení poďakoval predstaviteľom Španielskej futbalovej federácie (RFEF). Jej predstavitelia v pondelok potvrdili, že Moreno napriek úspechu v kvalifikácii na EURO 2020 prenechá post trénera národného tímu Luisovi Enriquemu, ktorý 19. júna z osobných dôvodov rezignoval na svoju funkciu.

Enrique sa na lavičku španielskej futbalovej reprezentácie vracia po deviatich mesiacoch. Štyridsaťdeväťročný tréner sa predtým vzdal funkcie pre chorobu dcéry Xany, ktorá na konci augusta podľahla vo veku 9 rokov vzácnej forme rakoviny.


Moreno postúpil so španielskymi futbalistami na EURO 2020. Po pondelňajšom kvalifikačnom triumfe 5:0 nad Rumunskom sa však rozlúčil so svojimi zverencami a odmietol aj všetky mediálne aktivity vrátane pozápasovej tlačovej konferencie. V utorok však poskytol vyhlásenie, jeho slová citovala agentúra AFP: "Chcel som si všetko nechať uležať. Mám čisté svedomie. Nie je možné poďakovať všetkým, ale chcem povedať, že úprimne rešpektujem všetkých a aj ich názory. Vždy som bol mužom slova, povedal som už predtým, že by som nestál v ceste návratu Luisa Enriqueho. To som urobil. Prajem mu všetko najlepšie, pretože jeho radosť bude tiež naša."


Moreno sa zároveň poďakoval aj predstaviteľom RFEF. "Chcem sa im poďakovať za čas, ktorý mi umožnili tráviť s národným tímom. Cítil som podporu a rešpekt. Teraz chcem ako tréner čeliť novým výzvam. Futbal je totiž moja vášeň."


Tagy: Španielsko Luis Enrique Roberto Moreno

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alvaro Barrientos

DISKUSIA