Záchranný čln pre Španielov v hodine dvanástej: Tento postup patrí vám, pán tréner!

Thiago Alcantara
Thiago Alcantara

ŠTOKHOLM - Aj futbaloví reprezentanti Španielska už naplnili kvalifikačnú misiu a postúpili na budúcoročné majstrovstvá Európy. "La Furia Roja" v utorňajšom stretnutí vo švédskom Štokholme uhrala remízový výsledok 1:1. Dlho to však vyzeralo, že favorit padne na severe Európy. Remízový a zároveň postupový zásah hostí zaznamenal až v nadstavenom čase útočník Valencie Rodrigo Moreno.

"Keď nevyhráme v každom zápase, ľudia hneď začnú rozprávať, že nehráme dobre. Niekedy však veci vo futbale nejdú tak, ako by ste chceli. Dôležité je to, že sme sa kvalifikovali na ME a máme dostatok času, aby sme sa pokúsili zlepšiť," vyhlásil 28-ročný rodák z brazílskeho Ria de Janeiro.

Jeho menovec a reprezentačný kouč Španielov Robert Moreno venoval postup na ME 2020 bývalému kormidelníkovi národného mužstva Luisovi Enriquemu, ktorý v júni rezignoval kvôli ťažko chorej dcére. "Jeho práca s týmto tímom nám dodala silné postavenie, a preto sme mu vďační," vyhlásil 42-ročný tréner.

Vzápätí zhrnul ostatné dva kvalifikačné rezultáty Španielov v Škandinávii, keďže rovnako 1:1 remizovali aj v sobotu v Nórsku: "Už v zápase predtým sme mohli vyhrať a postúpiť, ale nestalo sa. Proti Švédom sme museli tvrdo bojovať, aby sme splnili tento cieľ. Stále máme pred sebou veľa práce, ale ideme správnym smerom."

Švédi zostali na druhom mieste v F-skupine, päť bodov za Španielmi a o bod pred tretími Rumunmi. Tí nevyužili šancu dostať sa na 2. pozíciu po tom, ako v domácom dueli s Nórmi (1:1) inkasovali gól v nadstavenom čase, približne vo chvíľach, keď sa menilo skóre aj v dueli Švédsko - Španielsko.


Tagy: Španielsko Švédsko Luis Enrique Rodrigo Moreno

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Anders Wiklund

DISKUSIA