VIDEO Barcelona aj Real stále bok po boku: Španielski giganti museli otáčať

Radosť hráčov BarcelonyRadosť hráčov Barcelony Zdroj: SITA/AP//Paul White

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom zápase 14. kola španielskej La Ligy na pôde posledného tímu tabuľky Leganés 2:1, keď otočili jednogólové manko z prvého polčasu. O vyrovnanie sa postaral v 53. minúte Luis Suárez a výhru Kataláncov zariadil v 79. minúte Arturo Vidal.

Barcelona je na čele tabuľky s rovnakým počtom bodov ako má Real Madrid, ktorý doma otočil skóre v dueli s Realom Sociedad San Sebastián a vyhral 3:1. Hostia síce viedli od 2. minúty, strelcom bol  Da Silva Willian Jose, no Karim Benzema ešte do polčasu vyrovnal a v druhej časti pridali ďalšie góly Federico Valverde a Luka Modrič. Chorvát mal navyše asistencie pri prvých dvoch zásahoch.

Tretie Atlético Madrid remizovalo na ihrisku šiestej Granady 1:1 a z posledných piatich duelov vyhralo len dva, v ďalších troch bralo len po bode.

Real Madrid – Real Sociedad San Sebastián 3:1 (1:1)
Góly: 37. Benzema, 47. Valverde, 74. Modrič – 2. Jose

CD Leganés - FC Barcelona 1:2 (1:0)
Góly: 12. En Nesyri - 53. Suárez, 79. Vidal

Betis Sevilla - Valencia 2:1 (1:1)
Góly: 37. Joaquin, 90.+3 Canales - 32. Gomez

Granada CF - Atlético Madrid 1:1 (0:0)
Góly: 67. Sanchez - 60. Renan Lodi