Sľubný úvod, krutý trest i tesné prehry: Matematika nepustí, Slovan sa však nemá za čo hanbiť!

Na snímke zľava Myenty Abena (Slovan), Umut Nayir, Mohamed Elneny (obaja Besiktas) a brankár Dominik GreifNa snímke zľava Myenty Abena (Slovan), Umut Nayir, Mohamed Elneny (obaja Besiktas) a brankár Dominik Greif Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

ISTANBUL - Prvé dva zápasy vo "veľkej" futbalovej Európe s víťazstvom a remízou, potom tri tesné jednogólové prehry. Z toho dve na ihrisku súpera gólom v nadstavenom čase.

Tá druhá je ešte čerstvá z Istanbulu a hráčov Slovana Bratislava veľmi bolí, keďže o minimálne bod prišli vinou premenenej penalty súpera v 92. min. Futbalisti Slovana Bratislava sú v K-skupine Európskej ligy so 4 bodmi na priebežnej tretej priečke bez možnosti postupu do jarnej vyraďovacej časti.

"Nemyslím si, že prehrávame neskúsenosťou alebo, že platíme nováčikovskú daň. Nezvaľoval by som to na to. Naši súperi majú výraznú kvalitu, o tom to je. Niekedy ich tlak so šťastím vydržíme, inokedy zasa nie," s nadhľadom komentoval brankár Slovana Dominik Greif.

Dominik Greif Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Martin Baumann

K nešťastnému zápasu v istanbulskom Vodafone Parku proti Besiktasu ešte dodal: "Škoda niektorých situácií, ktoré ovplyvnili zápas. Súperovi pomohli striedania, škoda aj našich zahodených šancí. Chýbalo aj šťastíčko, keďže sme dostali prvý gól od brvna a druhý z pokutového kopu. Ten nechcem príliš hodnotiť. Diaby je šikovný. Hodil si loptu medzi dvoch hráčov... Skôr ma mrzí, že na druhej strane bol kontakt na Erika Daniela, ale bohužiaľ, nepískalo sa. A že bol faul na Šporara pred súperovým gólom? To bola jedna z tých vecí, ktoré ovplyvnili dej."

Slovan už nemá čo stratiť

Jednotka medzi žrďami nepochybuje, že hoci už bez postupovej ambície, Slovan urobí všetko preto, aby sa doma s Európskou ligou rozlúčil proti Brage víťazne. Predchádzajúce dva domáce vystúpenia sa na Tehelnom poli odohrali len za prítomnosti divákov do 14 rokov, keďže Slovan pykal za neprístojností fanúšikov. Dvanásteho decembra bude situácia iná, trest od UEFA už slovenskému majstrovi vypršal. "Doteraz sa nemáme za čo hanbiť a aj do posledného zápasu vložíme maximum. Dúfam, že bude plný dom a že sa ľudia prídu pozrieť aj na Slovan, nielen na Bragu. Snáď nás čaká pekné zakončenie nášho vystúpenia v Európe," doplnil Greif.

Na snímke v pozadí Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Bajrič hrdinom Slovana

Na pravej strane obrany Slovana odohral v Istanbule celý duel slovinský obranca Kenan Bajrič. Ten istý hráč pred troma týždňami vo Wolverhamptone po zásahu kopačkou do hlavy od súperovho hráča Raula Jiméneza duel nedohral a po menšej dráme na ploche putoval priamo do nemocnice. Tam sa potvrdilo podozrenie na otras mozgu, ale vážnejšie komplikácie už nenastali.

"Hlava ma nebolela, v tomto smere bolo všetko v poriadku. Mrzí nás však výsledok. Chceli sme vyhrať, lebo sme mali šancu na postup do ďalšieho kola," skonštatoval Bajrič pre RTVS. Na pravej strane obrany zastúpil chorého Jurija Medveděva. "Snažil som sa hrať čo najlepšie na tejto pozícii. Cítil som sa dobre, len škoda, že sme to nedoviedli do víťazstva," dodal Bajrič.

Viac o téme: Slovan Bratislava Besiktas Istanbul Dominik Greif Kenan Bajrič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články