VIDEO Pohronie sa proti Seredi dočkalo domáceho triumfu, Michalovce predĺžili víťaznú sériu

Lukáš TesákLukáš Tesák Zdroj: SITA/Jana Birošová

ŽIAR NAD HRONOM - Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa sa v poslednom jesennom kole Fortuna ligy 2019/2020 dočkali prvého domáceho víťazstva. Nováčik najvyššej súťaže zo Žiaru nad Hronom doma zdolal ŠKF iClinic Sereď 2:1 (1:0).

O prvý gól sa po 25 minútach postaral domáci útočník András Meszáros. Za hostí vyrovnal v 81. min Chorvát Dino Špehar, ale posledné slovo mal v 88. min Cedric Badolo. Mladý útočník z Burkiny Faso prišiel na trávnik až po hodine hry, keď vystriedal Michala Kleca. Pohronie síce prezimuje na poslednej priečke tabuľky, ale s vedomím, že dva posledné zápasy jesennej časti jeho hráči premenili na 6 bodov, keďže v uplynulom kole vyhrali v Trenčíne (1:0).

Domáce prostredie na trojbodový zásah využili Michalovce. Tím MFK Zemplín si poradil so Spartakom Trnava 2:0 zásluhou gólov Pedra Martíneza a Armena Hovhanisjana. Španielsky stredopoliar Martínez si v 29. min na hranici šestnástky spracoval loptu na ľavačku a prekonal vybehnuvšieho brankára Trnavy Dobrivoja Rusova. Michalovčania pod vedením nového trénera Jozefa Majoroša ml. predviedli mohutný jesenný finiš, keď z troch posledných zápasov vydolovali maximum 9 bodov so skóre 9:0. Zemplinčania sa bodovo dotiahli na Trnavčanov a vďaka väčšiemu počtu strelených gólov prezimujú pred nimi na piatom mieste tabuľky.

Súboj Nitry s Trenčínom sa skončil remízou 1:1. Na gól Milana Ristovského zo 73. min odpovedal o tri minúty David Depetris. Ristovski ešte v prvom polčase nepremenil pokutový kop. Trenčín sa rozlúčil s jeseňou na ôsmom mieste. Nitra je predposledná s náskokom 1 bodu pred Pohroním. V Ružomberku sa domáci MFK nedočkal víťazstva na záver prvej polovice súťaže. So Zlatými Moravcami Liptáci iba remizovali 0:0. Ružomberku patrí štvrtá priečka, Zlaté Moravce budú na jar útočiť zo siedmeho miesta.