Messiho hlavnou aktivitou v detstve nebol futbal: Leo bol normálny a obyčajný ako ostatní

Lionel Messi a jeho gólová radosť
Lionel Messi a jeho gólová radosť

ROSÁRIO - So zaujímavým nápadom prišlo rodné mesto futbalovej hviezdy Lionela Messiho, ponúka záujemcom emocionálny výlet do jeho detstva. Keď bola argentínska hviezda FC Barcelona malá v skromnom susedstve La Bajady v jeho rodnom Rosáriu, nebol futbal jej hlavnou aktivitou.

Veľa času trávil Messi s kamarátmi bicyklovaním, stavaním bunkrov, hraním sa na schovávačku a občas aj ukradli citróny na džús zo susedovej záhrady. Tieto príbehy sú súčasťou novinky - prehliadky, ktorou chcú predstavitelia Rosária dokumentovať hrdosť 32-ročného domáceho hrdinu, svetovú superstar a šesťnásobného držiteľa Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta.

Prehliadka je zadarmo a prostredníctvom aplikácie prístupná vo viacerých jazykoch. Fanúšikovia majú počas nej desať zastávok. "Leo bol normálny a obyčajný ako ostatní ľudia žijúci tu. Keď sme jazdili na bicykloch, tak sme aj padali, oškreli sme sa, robili sme si vodné bomby a potom ich hádzali na autobusy," uviedol Diego Vallejos, jeden z Messiho priateľov z detstva.

"Chceme zdôrazniť, že Leo je produktom mesta, ktoré ponúka mnoho príbehov súvisiacich s futbalovou hviezdou," poznamenal Santiago Valenti z Turistickej agentúry Rosária.


Tagy: Lionel Messi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
AP Photo/Joan Monfort

DISKUSIA