Nováčika čaká v kabíne poriadny prievan: Pohronie chce dotiahnuť posily zo Slovenska a Česka

Hráči FK PohronieHráči FK Pohronie Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ŽIAR NAD HRONOM - V tíme nováčika najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa dôjde v priebehu zimnej prestávky k poriadnemu prievanu. Okrem brankára reprezentačnej "dvadsaťjednotky" Martina Vantrubu, ktorému sa skončilo hosťovanie z českej Slavie Praha, nebudú na jar v mužstve kouča Mikuláša Radványiho ani ďalší hráči.

"Odchádza Mateusz Zachara, Dávid Hrnčár, Dávid Kondrlík ide na hosťovanie, Ján Sojka ukončil aktívnu činnosť, Lukášovi Tesákovi skončila zmluva, ale chceme, aby pokračoval ďalej v realizačnom tíme. Ďalej nepočítame s Michalom Klecom, Jakubom Sedláčkom a Marekom Bartošom. S ďalšími dvomi hráčmi ešte rokujeme o zotrvaní v našom klube," uviedol na oficiálnom webe FK Pohronie športový riaditeľ Miroslav Filipko.

Niekdajší brankár Spartaka Trnava, Artmedie Petržalka či 1. FC Slovácko tiež prezradil, že z pohľadu príchodov sa budú v klube sústrediť hlavne na overených futbalistov zo Slovenska a Česka, ktorí budú mužstvu schopní okamžite pomôcť. "Prídu však aj africkí hráči, čo je v štádiu rokovania. Samozrejme, hráči na skúšky budú aj z iných krajín, ale o ich pôsobení v klube rozhodneme na základe ich kvality," podotkol.

Pohronie sa bude počas zimy pripravovať v domácich podmienkach, na zahraničné sústredenie nepôjde. Keďže tím zo stredu Slovenska po 18. kole uzatvára fortunaligové poradie, cieľom je záchrana v súťaži.

Viac o téme: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Ján Krošlák
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články