Veľká slovenská noc v zámorí: Štyria mušketieri nielen vyhrali, každý bodoval!

Peter Cehlárik Peter Cehlárik Zdroj: Twitter - Providence Bruins

BRATISLAVA - Štyria slovenskí hokejisti sa predstavili v nedeľňajších zápasoch nižšej zámorskej súťaže American Hockey League (AHL) a všetci bodovali. Peter Cehlárik prispel dvoma asistenciami a Róbert Lantoši jednou prihrávkou k hladkému triumfu Provindence Bruins nad Springfieldom Thunderbirds 5:0. Cehlárik nazbieral v 22 zápasoch sezóny 20 bodov (8+12), Lantoši v 26 zápasoch 19 bodov (7+12). Hráčom Providence patrí v Atlantickej divízii AHL druhá priečka iba o skóre za Hartfordom.

Po jednej asistencii si v nedeľu pripísali aj obranca Martin Fehérváry a útočník Adam Ružička, obaja sa so svojimi tímami tešili z víťazstiev. Hershey Bears s Fehérvárym v zostave zdolalo Lehigh Valley Phantoms 3:1 a mladý Slovák zaznamenal aj 2 plusové body a 4 trestné minúty. Fehérváry sa vo svojej premiérovej sezóne v zámorí dostal v AHL na 10 kanadských bodov (3+7).

Rovnako 20-ročný Ružička raz asistoval pri triumfe Stocktonu Heat nad San Jose Barracuda 5:2. Mladý center má na konte 12 bodov z 24 zápasov. Stockton je druhý v Pacifickej divízii.

Výsledky AHL so Slovákmi - nedeľa:

Providence - Springfield 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Peter Cehlárik - 2 asistencie, 4 strely, 1 pluska, 2 trestné minúty, Róbert Lantoši (obaja Providence) - 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod

Hershey - Lehigh Valley 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Martin Fehérváry (Hershey) - 1 asistencia, 1 strela, 2 plusové, 4 trestné minúty

Stockton - San Jose 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Adam Ružička (Stockton) - 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod

Viac o téme: Peter Cehlárik Róbert Lantoši Martin Fehérváry Hershey Bears Adam Ružička Providence Bruins Stockton Heat
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - Providence Bruins; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články