VIDEO Diváci na MS klubov FIFA si prišli na svoje: Boj o piate miesto priniesol osemgólovú nádielku

Baghdad Bounedjah a Moez Ben CherifiaBaghdad Bounedjah a Moez Ben Cherifia Zdroj: SITA/AP - Hassan Ammar

DAUHA - Šampión africkej futbalovej Ligy majstrov Espérance de Tunis si vybojoval na MS klubov FIFA piate miesto. V utorňajšom súboji o konečné umiestnenie zdolal domáci katarský tím Al-Sadd jednoznačne 6:2, keď sa hetrikom zaskvel 25-ročný záložník Hamdou Elhouni. Tuniský klub pri svojej tretej účasti na výberovom turnaji šampiónov jednotlivých kontinentov zopakoval svoje umiestnenie z roku 2018, vtedy v súboji o 5. miesto zdolali mexickú Guadalajaru po rozstrele zo značky pokutového kopu.

Espérance de Tunis ovládol prvý polčas stretnutia, v ktorom si vypracoval trojgólový náskok. V šiestej minúte otvoril skóre Elhouni a o sedem minút neskôr asistoval pri presnom zásahu tuniského útočníka Anica Badriho. Jeden zo zlomových momentov sa udial v 24. min, keď bol za úmyselnú hru rukou vylúčený Abdelkarim Hassan a z následnej penalty Badri zvýšil už na 3:0 v prospech tímu z čierneho kontinentu. Espérance napokon zvíťazilo tenisovým skóre 6:2, pričom oba góly inkasovalo z pokutového kopu.

V utorok sa v katarskej Dauhe odohrá aj prvý semifinálový duel. Víťaz jubilejného 60. ročníka Pohára osloboditeľov a úradujúci brazílsky šampión Flamengo si zmeria sily s tímom Al-Hilal zo Saudskej Arábie. Víťaz tohto stretnutia nastúpi v sobotňajšom finále, pričom jeho súper vzíde zo stredajšieho duelu medzi mexickým Monterrey a favoritom podujatia FC Liverpool.

Al-Sadd (Kat.) - Espérance de Tunis (Tun.) 2:6 (1:4)
Góly: 32. Bounedjah (z pok. kopu), 49. Al-Haydos (z pok. kopu) - 6., 42. a 74. Elhouni, 13. a 25. Badri (druhý z pok. kopu), 87. Derbali, ČK: 24. Hassan (Al-Sadd)

Viac o téme: Al-Sadd MS klubov FIFA Espérance de Tunis