Zemetrasenie v Katalánsku? Najprv zúrivý Vidal a teraz... Barca musí konať čo najskôr

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele

BARCELONA - V zimnom prestupovom období nedochádza k takým bombastickým presunom v podaní futbalistov ako v lete, aj januárové okno však občas ponúkne veľký transfer. Podobným príkladom by mohol byť francúzsky krídelník Ousmane Dembélé zo španielskeho FC Barcelona.

Svetový šampión z vlaňajšieho "mundialu" v Rusku sa v katalánskom pôsobisku borí so zdravotnými problémami. Aktuálne laboruje so zranením stehenného svalu a jeho návrat do súťažného kolotoča sa očakáva až začiatkom februára. Keďže popri trojici Lionel Messi, Luis Suárez a Antoine Griezmann dostávajú v aktuálnom ročníku príležitosti aj Carles Pérez a Ansu Fati, pre Dembélého bude ešte náročnejšie získať si svoj niekdajší priestor v mužstve.

Táto situácia údajne vzbudila pozornosť Francúzovho bývalého klubu Stade Rennes (2014-2016), ktorý by chcel Dembélého získať na hosťovanie do konca sezóny. Má to vraj byť obojstranne výhodný obchod. Bretóncom má pomôcť vo francúzskej Ligue 1 k umiestneniu znamenajúcemu miestenku v Lige majstrov a jemu samému má návrat domov priniesť osoh v podobe znovunájdenia starej formy a kondície.


Čítajte aj: Horúca čilská hlava nepozná brata ani sestru: Nespokojný Vidal zažaloval Barcelonu!


Akákoľvek dohoda by však bola možná pravdepodobne iba za predpokladu, že väčšinu hráčovho platu by naďalej znášala Barcelona, keďže v Rennes zrejme nebudú schopní pokryť viac ako 30 % súčasnej Dembélého gáže.


Tagy: FC Barcelona Stade Rennes Ousmane Dembelé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Emilio Morenatti

DISKUSIA