Godla opäť čaroval v bránke Kladna: Slovenský brankár zneškodnil 42 striel Liberca

Denis GodlaDenis Godla Zdroj: profimedia.sk

KLADNO - Hokejisti Kladna zvíťazili v piatkovom dueli 33. kola najvyššej českej súťaže nad Libercom 2:0. Veľký podiel na tom mala aj dvojica Slovákov - Denis Godla zneškodnil 42 striel hostí a Marek Hovorka v 18. min uzavrel gólový účet zápasu. Liberec prišiel o päťzápasovú víťaznú sériu a nebodoval prvýkrát od 27. októbra, keď v domácom prostredí nestačil na Hradec Králové.

Bílí Tygři v úvode mali prevahu, ale Godla si poradil so šancami Hudáčka či Birnera. Domáci mali možnosť po fauloch Hudáčka a Lenca hrať dve presilové hry, ale ani jedna sa im nepodarila.

V 18. minúte len krátko po tom, čo sa sami ubránili v prvom oslabení, sa domáci radovali. Nash vyslal do úniku Vampolu, ktorý z pravého kruhu zamieril presne k protiľahlej žrdi. V zápätí po Strnadovej akcii vypichol Hrachovina puk hokejkou len pred Hovorku, ktorý v siedmom zápase po návrate do Kladna strelil prvý gól.

V druhom dejstve Rytieri dlho nepúšťali Liberec do šancí a sami mohli zvýšiť pri Bulířovom treste, ale Hrachovina Nashovú strelu kryl. Liberec si postupne začal vytvárať príležitosti, Godla však Rytierov držal. Nedovolil skórovať osamotenému Hudáčkovi, poradil si s Kotvanovou strelou v presilovej hre a pred druhou prestávkou v ľahu pravým betónom zastavil veľkú možnosť Krenželoka.

Denis Godla Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Liberec dohrával od 45. minúty bez útočníka Jelínka, ktorý dostal za faul na Machača trest na päť minút a do konca zápasu. Rytieri síce dlho početnú výhodu nepremenili, ale naďalej sa úspešne bránili, pri pobyte Melky a Hajného na trestnej lavici aj 27 sekúnd v troch proti piatim. Na stave už nič nezmenila ani záverečná power play hostí.

Strojcom úspechu Hradca Králové doma proti Komete Brno bol útočník Lukáš Cingel, ten pri víťazstve 2:1 po predĺžení prvý gól dal a na rozhodujúci v 61. minúte prihral. Hosťom nepomohol ani dobrý výkon brankára Mareka Čiliaka, ktorý zaznamenal 39 zákrokov.

extraliga - 33. kolo:
Berani Zlín – Dynamo Pardubice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Köhler, 15. Honejsek, 40. Köhler, 59. Fryšara – 27. J. Kolář

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 18. Vampola, 18. HOVORKA
/D. Godla (Kladno) 42 zákrokov/

HC Olomouc – Škoda Plzeň 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Góly: 16. Nahodil, 39. Káňa (SKLADANÝ) – 9. Mertl, 23. Jank, rozhodujúci sam. nájazd Němec