Moravské derby v znamení neskutočnej kanonády, Godla nezabránil nezdaru rytierov z Kladna

Denis GodlaDenis Godla Zdroj: Profimedia

LITVÍNOV - V nedeľňajšom programe 29. kola českej najvyššej hokejovej súťaže zvíťazil v dueli tímov zo dna tabuľky predposledný Litvínov nad poslednými Pardubicami až po samostatných nájazdoch 4:3. Zo Slovákov v zápase bodoval iba obranca hostí Juraj Mikuš, ktorý prihral na prvý i tretí gól Pardubíc.

Jeho spoluhráč Radoslav Tybor nepremenil v rozstrele samostatný nájazd. Gólman Litvínova Jaroslav Janus tentoraz ostal na striedačke. Ďalší slovenský brankár v českej extralige Denis Godla bol v bráne Kladno na ľade Karlových Varov a napriek 32 úspešným zákrokom nezabránil prehre 1:3. K výhre domácich jedným gólom i jednou asistenciou prispel Slovák Tomáš Mikuš.

Vo valašsko-hanáckom moravskom derby medzi Zlínom a Olomoucom padlo až 14 gólov a ku kanonáde prispel gólovou asistenciou aj František Skladaný v drese Olomouca. Slovenský brankár Olomouca Branislav Konrád nastúpil do zápasu v 27. minúte, potom, čo sa Jan Lukáš nechal vystriedať po troch góloch, inkasovaných v necelých piatich minútach. Brankár Zlína Marek Čiliak presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Lunterov gól skolil Kometu Brno

Slovenský hokejista Mário Lunter rozhodol gólom v predĺžení o víťazstve BK Mladá Boleslav nad Kometou Brno 5:4 v nedeľňajšom stretnutí 29.kola českej extraligy. Okrem Luntera prispel k víťazstvo domácich presným zásahom aj Pavol Skalický. Výhrou potvrdila Mladá Boleslav status druhého najúspešnejšieho domáceho tímu, Stredočesi vyhrali 14 zo 17 stretnutí pred vlastným publikom v tejto sezóne.

Hokejisti Sparta Praha zvládli súboj o čelo tabuľky, keď v konfrontácii  prvého s tretím zvíťazili nad Třincom 3:2. Zo Slovákov v zápase sa do bodového zápisu dostal len center Třinca Tomáš Marcinko prihrávkou na gól. Rodák z Popradu  rovnako inkasoval í trest 2+10 minúty za nebezpečný  útok na hlavu.

Hokejisti Škody Plzeň zvíťazili v poslednom stretnutí nedeľňajšieho programu 29. kola českej extraligy na ľade Hradca Králové 3:0 a dostali sa priebežne na tretie miesto najvyššej českej súťaže. Zo Slovákov v zápase nikto nebodoval.

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 9. Flek, 27. Kohout (MIKUŠ), 52. MIKUŠ  – 10. Kaut

HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice  4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 3:1)
Góly: 30. Kašpar, 40. Pavelka, 42 Jarušek, rozh. nájazd Hedberg – 22. Beran (J. MIKUŠ), 58. Poulíček, 59. Mandát (J.MIKUŠ)

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 8:6 (1:2, 3:2, 4:2)
Góly: 25. a 27. Okál, 42. a 59. Kubiš, 9. Žižka, 23. Dufek, 49. Fryšara, 55. Fořt  – 31. a 58. Musil, 4. Irgl, 5. Laš (SKLADANÝ), 26. Káňa, 41. Kolouch

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 5:4 pp (0:0, 3:2, 1:2 – 1:0)
Góly: 22. Bicevskis, 28. SKALICKÝ, 32. Najman, 49. Klepiš, 62. LUNTER –