FOTO Smutný pohľad na majstrovské dielo: Ibrahimovič spadol v očiach vandalov na úplne dno

Na snímke švédsky útočník v službách talianskeho mužstva AC Miláno Zlatan Ibrahimovič v priateľskom zápase s tímom Rhodense v Carnagu
Na snímke švédsky útočník v službách talianskeho mužstva AC Miláno Zlatan Ibrahimovič v priateľskom zápase s tímom Rhodense v Carnagu

MALMÖ - Socha švédskej futbalovej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča v Malmö sa už štvrtýkrát v krátkej dobe stala terčom vandalov a tentoraz je jej poškodenie vážne. Neznámi páchatelia v noci na dnes postavu odrezali v členkoch a viac než trojmetrová socha sa zrútila na plot, ktorý ju od posledného útoku vandalov chránil.

Socha mala navyše na hlave natiahnuté čierne tričko a na zemi bol nápis "odstrániť". Pred poludním bola pol tony ťažká socha vyzdvihnutá na kamión a od štadiónu odvezená. Na podstavci zostali len odrezané chodidla. "Je to hrozné. Úplne nechápem, prečo to urobili," povedal autor diela Peter Linde, ktorý už po predchádzajúcich útokoch vandalov vyzýval, aby s ničením sochy prestali.

Ibrahimovičova socha bola odhalená vlani v októbri pri štadióne v rodnom Malmö, kde hral na začiatku kariéry. Prvýkrát bola zničená koncom novembra v deň, keď hráč oznámil, že investoval do konkurenčného klubu Hammarby. Sochu vtedy niekto posprejoval. V polovici decembra jej vandali zničili nohy a okolo krku jej zavesili povraz. Pred Vianocami prišiel bronzový Ibrahimovič o nos a prst na nohe a bol prestriekaný striebornou farbou.

Tridsaťosemročný Ibrahimovič po odchode z Malmö získal majstrovské tituly s Ajaxom, Juventusom, Interom Miláno, Barcelonou, AC Miláno a Paríž St. Germain. Zahral si tiež za Manchester United a naposledy za Los Angeles Galaxy. Pred týždňom sa dohodol na návrate do AC Miláno, s ktorým podpísal polročnou zmluvu.


Tagy: Zlatan Ibrahimovič socha Malmö

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Sapda/LaPresse

DISKUSIA