Nový rok sa začal poriadne kruto: Tento tím nie je na neúspech zvyknutý, musela prísť zmena

Peter Laviolette na lavičke Nashvillu Predators
Peter Laviolette na lavičke Nashvillu Predators

BRATISLAVA - Američan Peter Laviolette už nie je hlavným trénerom klubu zámorskej hokejovej NHL Nashville Predators. Spolu s ním pri tíme skončil aj jeho asistent Kevin McCarthy. Vedenie "predátorov" zatiaľ neoznámilo meno odborníka, ktorý prevezme mužstvo po odvolanej dvojici. Informáciu priniesol oficiálny web profiligy.

"Pod vedením Petra a Kevina dosiahla naša organizácia veľké úspechy vrátane postupu do finále Stanleyho pohára. Obaja majú vášeň pre hru, dokážu motivovať hráčov a dotlačiť ich k najlepším možným výkonom. Preto sa naše rozhodnutie rodilo ťažko. V menej celej organizácie by som sa im chcel poďakovať za prácu v ostatných sezónach," uviedol generálny manažér Nashvillu David Poile.

Päťdesiatpäťročný Laviolette doplatil na slabšie výsledky tímu, ktorý v ostatných piatich vystúpeniach iba raz zvíťazil. Na lavičke Predators pôsobil od sezóny 2014/2015 a v roku 2017 hral klub pod jeho vedením vo finále Stanleyho pohára, kde podľahol v šiestich dueloch Pittsburghu Penguins. Skúsený Američan v minulosti získal najcennejšiu trofej s Carolinou Hurricanes a vo finále sa objavil aj s Philadelphiou Flyers.

Nashville je šiestym klubom v aktuálnej sezóne, ktorý musí riešiť trénerskú otázku. Toronto Maple Leafs v novembri Mika Babcocka nahradilo Sheldonom Keefom a o pár dní rezignoval na post hlavného trénera Bill Peters v Calgary Flames, vymenil ho Geoff Ward. Začiatkom decembra skončil na lavičke New Jersey John Hynes a na jeho miesto sa posunul Alain Nasreddine. Jima Montgomeryho v Dallase Stars nahradil Rick Bowness a Peter DeBoer v San Jose Sharks vynútene prenechal pozíciu hlavného kouča Bobovi Boughnerovi.


Tagy: Nashville Predators David Poile Peter Laviolette

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Mark Humphrey

DISKUSIA