VIDEO Vyostrené derby rivalov aj s kačacím gestom: Košičan Belluš adresoval Brustovi pálivý odkaz!

Hráči Košíc a Slovana v tvrdých súbojoch
Hráči Košíc a Slovana v tvrdých súbojoch

BRATISLAVA – Predohrávaný súboj 47. kola medzi odvekými rivalmi Slovanom Bratislava a Košicami priniesol až príliš jednostrannú záležitosť. Domáce mužstvo zvíťazilo 6:1 a svojmu súperovi sa priblížilo na dva body. Veľmi zaujímavý moment predostrel záver prvej tretiny za stavu 0:0.

Do prvotnej potýčky po odpískaní sa dostal Martin Štajnoch s Patrikom Kochom, následne sa priplietol aj Tomáš Zigo. To bol však iba prvopočiatok, vyvrcholenie prišlo o pár sekúnd. Prvých troch menovaných nahradili ako epicentrum pozornosti iní šuhaji. Brankár Slovana Barry Brust adresoval útočníkovi hostí Martinovi Bellušovi priame gesto pripomínajúce kačicu. Takmer 10-tisícové obecenstvo štadióna Ondreja Nepelu mu venovalo okamžitý aplauz.  

Brust si nemusel behom 60 minút vyskúšať mnoho vážnych situácií, pretože Košičania sa príliš nedostávali dopredu a z ich strany išlo o mdlý výkon. Konflikt s Bellušom preto výrazne vyčnieval. „Myslím si, že sme hrali skutočne dobrý zápas a neponúkli sme Košiciam príliš veľa možností. Košice podľa mňa neodohrali najlepší zápas,“ konštatoval v rozhovore ostrieľaný brankár belasých.

Na otázku, čo si vybavoval s Bellušom a čo myslel spomínaným kačacím gestom, odpovedal jasne a bez zbytočného naťahovania. „Moje gesto bolo zrejmé. Snažil som sa mu vysvetliť, že brankár je dôležitejší ako dievčatko prilepené k striedačke,“ bez servítky objasnil Brust. Dievčatkom myslel, pravdaže, Belluša.

Bitky medzi brankármi nie sú už úplne bežným javom ani v zámorí, nieto v jemnejšom európskom hokeji, kde sa za klasické pästné súboje udeľuje päťminútový trest do konca stretnutia. Lenže Brust by sa neváhal pobiť ani s útočníkom súpera. Vraj bol pripravený vyriešiť si veci ručne-stručne a tvrdším chlapským spôsobom, nielen provokáciami na diaľku.

„Samozrejme, bol som pripravený sa pobiť. Kedykoľvek. Ak chce prísť k môjmu bránkovisku a sťažovať sa ako malé dievča, tak by sa mal pobiť. Lenže to nechcel,“ povedal robustný bratislavský gólman.

Bratislavsko-košické súboje sa pre základnú časť už skončili. Obe mužstvá vyhrali po dva zápasy, ibaže Brust napriek tomu verí, že celok z metropoly východného Slovenska ešte na Slovan narazí. Prečo nie? Košice i Slovan patria k tomu elitnému, čo Tipsport liga ponúka, preto nie je vylúčené, že prvý raz od jari 2012 uvidíme vo finále dve bašty nášho hokeja.

Je ale zrejmé, že Brust by sa s Košicami stretol pre čosi iné. Dôvodom je Matej Belluš, ktorému poslal akýsi odkaz. „Som si istý, že ho znova uvidím a ktovie, čo spraví. Nechcel sa zúčastniť bitky, korčuľoval na striedačku,“ dodal muž, ktorý si v kariére otestoval nielen 11 zápasov v NHL, ale i nemeckú DEL, KHL či švajčiarsky Fribourg.

Zrežem ho tam ako hada!

Kuracie gesto smerované Matejovi Bellušovi nenechalo košického útočníka chladným. 28-ročného Spišiaka správanie Barryho Brusta do značnej miery rozladilo. „Zbytočne po mne vybehol, keď som išiel do rohu po puk. Neviem, čo si tým chce dokazovať, ale mal by sa rýchlo spamätať, lebo nabudúce mu to nedarujem. Bude mi jedno, či to bude brankár, zrežem ho tam ako hada!“ nekompromisne naznačil 190-centimetrový hokejista do mikrofónu hokej.sk

Váhal by Belluš, keby prišlo k situácii za rozhodnutého stavu pre jeden či druhý tím? Ak sú jeho slová čisté a úprimné, tak zrejme by dlho nepremýšľal. Veď na ľade nepôsobí dojmom, že by bol ustráchaný bojko. „Nechcel som hneď oslabiť tím gestami, ale týmito gestami ma vytočil! Neviem, či sa hrá na Rona Hextalla, ale pokojne mu to spočítam,“ dodal Belluš pre hokej.sk

Play-off séria medzi Bratislavou a Košicami by bola už beztak vyhrotená na absolútne maximum. Po roztržke a odkazom na diaľku medzi Brustom a Bellušom by však bolo postarané o prídavnú triesku, ktorá by veci ešte viac vyhrotila a na ľade by nepochybne lietali žeravé iskry. A možno sa dočkáme aj brankársko-hráčskej bitky, ktovie.


Tagy: HC Košice HC Slovan Bratislava Barry Brust Tipsport liga Martin Belluš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
TASR/Pavel Neubauer; Video: Športky

DISKUSIA