Svetové médiá velebia Vlhovú: Pochybnosti u Shiffrinovej... Začiatok konca jednej éry?

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší na pódiu z víťazstva v nočnom slalome Svetového pohára žien v rakúskom Flachau
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší na pódiu z víťazstva v nočnom slalome Svetového pohára žien v rakúskom Flachau

FLACHAU - Aj druhý ženský slalom Svetového pohára v roku 2020 má slovenskú víťazku. Petra Vlhová po triumfe v chorvátskom Záhrebe ovládla o desať dní neskôr aj slalom v rakúskom Flachau. Športky vám prinášajú ohlasy médií na utorňajšie víťazstvo slovenskej lyžiarky:

orf.at: "Dvadsaťštyriročná Shiffrinová dlhodobo dominuje vo Svetovom pohári žien, predovšetkým v slalome, kde sa dlho zdala nezdolateľná. V uplynulom čase sa však misky váh naklonili na stranu Vlhovej. Je jediná pretekárka, ktorá za tri roky, nie často, ale predsa, zdolala Shiffrinovú v slalome."


skiracing.com: "Petra Vlhová opäť raz dominovala v nočnom slalome, tentoraz pod umelým osvetlením vo Flachau. Jej víťazstvo bolo emotívne, tešila sa so zástupmi slovenských fanúšikov, ktorí merali cestu do rakúskeho strediska."

kurier.at: "Pochybnosti u Shiffrinovej. Začiatok konca jednej éry?"

AP: "Petra Vlhová uštedrila Mikaele Shiffrinovej v jej najsilnejšej disciplíne netradičnú druhú prehru za sebou."

DPA: "Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová sú najlepšie lyžiarky tejto zimy. Ich duely, predovšetkým v slalome, elektrizujú svet alpského lyžovania."

fis-ski.com: "Víťazstvo plné emócií pre Petru Vlhovú vo Flachau. Rivalita je súčasť života medzi najväčšími hviezdami v každom športe. Niekedy je na ťahu jedna, inokedy druhá, no tentoraz sa druhýkrát za sebou po víťazstve v Záhrebe darilo Vlhovej."

insidethegames.biz: "Petra Vlhová dosiahla víťazstvo v druhom slalome Svetového pohára za sebou. Pre Mikaelu Shiffrinovú sa skončila séria pätnástich slalomov SP, v ktorých skončila na prvom alebo na druhom mieste. Predtým nedokončila súťaž v januári 2018 vo švajčiarskom Lenzerheide."


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA