Škandál na európskom šampionáte: Domáci reprezentanti popíjali v bare

Švédsky hádzanár Jim Gottfridsson
Švédsky hádzanár Jim Gottfridsson

MALMÖ - Niektorí švédski hádzanári si začiatok hlavnej fázy európskeho šampionátu spríjemnili výjazdom do jedného z barov v meste Malmö. Kapitán Jim Gottfridsson a jeho tímoví kolegovia Andreas Nilsson, Kim Ekdahl du Rietz a Lukas Nilsson si podľa vlastných slov v stredu večer objednali len dva "drinky" a išli späť za spoluhráčmi do hotela.

Podľa švédskeho denníka Aftonbladet si hádzanári pred očami ďalších hostí objednávali víno aj iný alkohol, ale nepôsobili opitým dojmom. Vedenie reprezentačného tímu o ich neplánovanom večernom výjazde nevedelo.

"Preberáme plnú zodpovednosť za to, čo sa stalo. Ospravedlňujeme sa tímovým kolegom aj fanúšikom. Bol to výsledok nášho zlého úsudku," kajal sa kapitán Gottfridsson, hráč nemeckého klubu Flensburg-Handewitt, cituje ho portál Švédskeho hádzanárskeho zväzu. Tréner Švédov Kristján Andrésson zaujal zmierlivé stanovisko voči previnilcom. Povedal, že je z toho sklamaný, ale hráči sa ospravedlnili, preto považuje vec za vybavenú. Vedenie švédskej hádzanej však uvažuje o sprísnení podmienok účasti v reprezentačnom tíme na vrcholnej akcii, akou sú majstrovstvá Európy. Suspendácia však nenastala ani u jedného zo štvorice. Zrejme aj preto, že už v piatok večer Švédi vstúpia do hlavnej fázy šampionátu súbojom s Portugalčanmi. Hrať sa bude od 20.30 h v Malmö Arene.

"Mali sme s hráčmi individuálne aj skupinové pohovory. Momentálne sme to celé ukončili a sústredíme sa už len na nadchádzajúce naše zápasy na majstrovstvách Európy," uviedol tréner Kristján Andrésson, bývalý islandský reprezentant.


Tagy: Švédsko hádzana Jim Gottfridsson

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Darko Bandic

DISKUSIA