Svetoznámy bombardér pomohol Djokovičovi: Slová vďaky po prvom triumfe na Australian Open

Novak Djokovič
Novak Djokovič

MELBOURNE - Obhajca titulu na prvom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open Novak Djokovič sa vo svojom úvodnom vystúpení prezentoval výborným servisom. Srbský tenista poďakoval za tento fakt Goranovi Ivaniševičovi, niekdajší chorvátsky "bombardér" sa k Djokovičovmu tímu pripojil minulý rok.

Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu zdolal na úvod turnaja Nemca Jana-Lennarda Struffa 7:6 (5), 6:2, 2:6, 6:1, keď si pripísal 14 es a pri prvom podaní mal úspešnosť 65%. "Počas mojej kariéry som podanie možno trochu podceňoval, sústredil som sa na kvalitu returnov a hru zo základnej čiary," povedal podľa AFP Djokovič. "Boli obdobia, kedy ma trápilo zranenie lakťa, musel som zmeniť techniku podávania. Mnoho vecí sa stalo, no posledného jeden a pol roka sa cítim skvele na servise," doplnil.

Tridsaťdvaročný hráč sa nevyhol v zápase s 37. hráčom rebríčka ATP problémom, keď prehral tretí set, no Djokovič to vníma skôr ako pozitívum. "V minulosti som mal úspechy na grandslamoch, keď som v 1. kole narazil na ťažkého súpera. Donútilo ma to byť v pozore. Samozrejme, vždy môžem hrať lepšie a očakávam, že v priebehu turnaja budem," zavŕšil 16-násobný grandslamový víťaz.


Tagy: Goran Ivaniševič Novak Djokovič Australian Open 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill

DISKUSIA