Jasné slovo v boji o titul: Do Bystrice dorazila slovenská ligová ikona a verný srdciar

Martin Kriška
Martin Kriška

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský hokejový majster z uplynulých troch sezón HC '05 iClinic Banská Bystrica získal v závere prestupového obdobia posilu do ofenzívy. Z konkurenčného Liptovského Mikuláša angažoval skúseného krídelníka Martina Krišku, ktorý plnil v materskom klube úlohu kapitána. Informáciu priniesol oficiálny web Liptákov.

"Z Liptova sa mi odchádza ťažko. Avšak, musíme si priznať, že v tomto roku nám už asi účasť v play-off ujde a ja by som si chcel ešte aspoň raz reálne zaútočiť aj na majstrovský pohár. Banská Bystrica má kvalitné mužstvo aj v tejto sezóne a je predpoklad, že pôjde v play-off ďaleko. Človek nikdy nevie, čo bude cez leto. Tu som doma, viem, že nosím aj kapitánske céčko, ale verím, že naši fanúšikovia pochopia moje rozhodnutie. Nerodilo sa vo mne ľahko. Odchádzať sa mi bude zo šatne a od chlapcov ťažko. Zanechávam tu kus seba. Ale zopakujem, chcem opäť okúsiť tú atmosféru play-off a reálne zabojovať o medailu. Verím, že mi fanúšikovia odpustia. Lúčim sa slovíčkom nie zbohom, ale dovidenia. Ešte sa s našimi fanúšikmi uvidíme," povedal Kriška pre klubový web Liptovského Mikuláša.

Tridsaťpäťročný krídelník strávil väčšinu kariéry práve v rodnom meste. V slovenskej najvyššej súťaži nastupoval necelú jednu sezónu za Košice a jeden ročník strávil v Martine. Legionárske skúsenosti zbieral počas štyroch sezón v kazašskom klube Arlan Kokšetau. V aktuálnej edícii Tipsport ligy bol Kriška najproduktívnejším hráčom Liptákov, v 38 zápasoch nazbieral 23 bodov (8+15).

"Chápeme Martina a určite mu nechceme brániť v tom, aby ešte zabojoval v jeho veku o titul. Odchádza do kvalitného tímu, ktorý má reálnu šancu na finále. Rozhodol sa akceptovať ponuku manažmentu Bystrice a my sme mu nerobili problémy. Všetci mu zo srdca prajeme úspech v posledných rokoch jeho hokejového života," vyjadril sa generálny manažér MHK 32 Milan Čanky.


Tagy: HC 05 Banská Bystrica MHK 32 Liptovský Mikuláš Tipsport liga Martin Kriška

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/Gabriel Lipták

DISKUSIA