Zasadnutie hokejovej disciplinárky: Muži v oblekoch šupli tresty triu extraligistov

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na svojom štvrtkovom zasadnutí udelila jednozápasové tresty Marekovi Mašlonkovi z Michaloviec a Andrejovi Hatalovi z Nových Zámkov.

V prípade Mašlonku sa disciplinárka zaoberala napadnutím v domácom zápase Dukly Ingema proti Novým Zámkom ešte z 30. decembra 2019. Útočník Michaloviec si z tohto dôvodu nezahrá jeden zápas.

U Hatalu z Nových Zámkov riešila DK napadnutie hlavy a krku protihráča z duelu proti Nitre, ktorý sa hral 21. januára. Za rovnaký priestupok riešila disciplinárka aj nitrianskeho beka Mitcha Versteega, na ktorého bol podaný podnet týkajúci sa stretnutia s Duklou Trenčín z 24. januára. V oboch prípadoch prišli podnety od komisie rozhodcov. Hatala dostal "stopku" na jeden zápas, Versteeg vyviazol s finančnou pokutou, vzhľadom na to, že ním faulovaný hráč zápas dohral.

DK SZĽH sa zaoberala aj disciplinárnym previnaním Jordona Southorna. V prípade obrancu Banskej Bystrice riešila situáciu zo zápasu 43. kola Tipsport Ligy, v ktorom nastúpili obhajcovia titulu na ľade Popradu. Kanadský obranca hostí sa v 37. minúte dožadoval vysvetlenia, prečo si má ísť sadnúť na trestnú lavicu. Po chvíľkovej komunikácii s čiarovým arbitrom začal hokejkou intenzívne búchať o mantinel, následne ju odhodil spolu s rukavicami na ľad a nahnevaný odišiel do šatne. Inkasoval trest v hre za napádanie rozhodcov.

Z tohto dôvodu nebude môcť odohrať najbližší jeden zápas svojho tímu. Ďalší trest mu nemohla DK udeliť pre chybu v zápise o stretnutí - časový údaj disciplinárneho previnenia v zápise nebol totožný so skutočným časom disciplinárneho previnenia. Po oprave zápisu sa týmto prípadom bude DK SZĽH ďalej zaoberať. Informácie pochádzajú z webu SZĽH.


Tagy: Andrej Hatala SZĽH HC Nové Zámky HC 05 iClinic Banská Bystrica Marek Mašlonka Jordon Southorn HK Ingema Michalovce

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA