Banská Bystrica zvíťazila v Nitre a doťahuje sa na Slovan, Košice si doma poradili s Popradom

Na snímke uprostred autor druhého gólu Košíc Martin BellušNa snímke uprostred autor druhého gólu Košíc Martin Belluš Zdroj: TASR – František Iván

NITRA - Úradujúci slovenský hokejový šampión HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazil 5:2 na ľade HK Nitry v piatkovom súboji 46. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 a v tabuľke strácajú už len jeden bod na vedúci Slovan Bratislava, v porovnaní s "belasými" však majú dva zápasy k dobru.

V repríze finále play-off z predchádzajúcej sezóny vyšiel hosťom úvod a od 34. sekundy viedli zásahom Joonu Jääskeläinena. Poistku potom pridal Samuel Mlynarovič, ale 16 sekúnd pred prvou sirénou skorigoval Samuel Buček. V druhej časti zvýšili náskok "baranov" Patrik Lamper a Brian Ihnacak, Judd Blackwater v závere II. tretiny upravil na 2:4. V tretej dvadsaťminútovke spečatil triumf hostí Mlynarovič.

Zaujímavý súboj dvoch z elitnej štvorky sa hral v košickej Steel Aréne, domáci "oceliari" v ňom zdolali HK Poprad tesne 2:1. Skóre stretnutia otvoril v 13. minúte kanadský legionár Pierre-Luc Mercier, po chybe hosťujúceho brankár Tomáša Vošvrdu však vyrovnal na 1:1 Jakub Sukeľ a po ňom v druhej tretine skóroval aj Martin Belluš. V závere Popračania skúsili hru bez brankára, no skóre sa už nezmenilo. Po stredajšom triumfe nad Michalovcami si Košice pripísali ďalšie tri body a už len bod ich delí od vedúceho Slovana.

Na snímke gólová radosť Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR – František Iván

V stretnutí tabuľkových susedov si Zvolen doma poradil pomerne ľahko s Trenčínom 6:1 a v tabuľke sa dostal práve pred "vojakov" na 5. miesto. Zvolenčania viedli po II. tretine už 5:0, v záverečnej časti Josef Mikyska už len znížil na 1:5 z pohľadu hostí a Brock Trotter v 54. minúte spečatil víťazstvo tímu spod Pustého hradu.

V súboji dvoch tímov z dolnej polovice tabuľky Nové Zámky získali tri body na ľade Detvy za triumf 3:1 a v hodnotení sa dostali pred svojho piatkového súpera na 11. priečku tabuľky. Za domácich síce v 17. minúte vyrovnal na 1:1 Viktor Fekiač, no v druhej aj tretej tretine dali hostia po góle a po dvoch prehrách po predĺžení sa tešia z plného bodového zisku.

Hokejisti maďarského Miškovca zvíťazili v Liptovskom Mikuláši 3:1. DVTK Jegesmedvék Miškovec triumfoval po sérii piatich duelov bez bodu, pod vedením staronového kouča Glena Hanlona si pripísal prvý triumf. Po bezgólovej prvej tretine hráči Miškovca strelili tri góly v rozpätí štyroch minút medzi 35. a 38. minútou, do streleckej listiny sa zapísali Radim Valchař, Kyle Beach a Francis Beauviller. Liptáci síce ešte pred druhou sirénou skorigovali zásluhou Michala Uhríka a v 59. minúte na 2:3 upravil Mário Kurali, na viac však už domáci hokejisti nemali síl ani času. Liptovský Mikuláš je stále na dne tabuľky s 32 bodmi, Miškovec má 59 bodov a bojuje o priečky na hranici elitnej osmičky.

Tipsport liga 2019/2020 - základná časť - 46. kolo - piatok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Góly: 39. Uhrík, 59. Kurali (Uhrík, Rudolf Huna) - 35. Valchař (Láda, P. Kiss), 37. Beach (Beauviller), 38. Beauviller (Vandane)

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Góly: 3. Marcinek (Tibenský, Kolenič), 8. B. Mráz (Thompson), 27. J. Mikúš (Halama, Trotter), 28. B. Mráz (J. Mikúš, McPherson), 29. Tibenský (Kolenič, Marcinek), 51. Trotter (McPherson) - 46. Mikyska

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Mikron Nové Zámky 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 17. V. Fekiač (Gašpar, Čacho) - 7. Stupka (Rogoň, Bajtek), 24. Obdržálek (Bajtek, P. Mikuš), 44. Števuliak (Mikula)

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica : (1:2, 0:2, :)
Góly: 20. Buček (Morrison, Yellow Horn), 39. Blackwater (Lušňák, Yellow Horn) - 1. Jääskeläinen (Lamper, Bubela), 4. Mlynarovič (Cardwell, Hohmann), 26. Lamper (Ihnačák, Žiak), 39. Ihnačák (Bubela, Žiak), 43. Mlynarovič (Hohmann, Brejčák)

HC Košice - HK Poprad 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 36. J. Sukeľ (D. Skokan), 37. Belluš (Suja, Čížek) - 13. Mercier (L. Kozák)

MAC Budapešť (Maď.) - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 14. T. Klempa (Strech, Sofron), 38. Strech (T. Klempa), 59. - 32. M. Giľák (Ťavoda, Šimun)

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK Nitra HC '05 iClinic Banská Bystrica Tipsport liga