Absenciu svetovej hráčky treba využiť: VIDEO Slovenky pred dôležitým bojom, favoriti vraj nie sme

Kapitán fedcupového družstva Matej LiptákKapitán fedcupového družstva Matej Lipták Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Už v závere aktuálneho týždňa čaká na slovenské tenistky mimoriadne dôležité stretnutie v Pohári federácie. Pod vedením nehrajúceho kapitána Mateja Liptáka zabojujú proti tímu Veľkej Británie o postup na finálový turnaj Pohára federácie 2020 do Budapešti. Zápas v AXA aréne Národného tenisového centra v Bratislave sa bude hrať na antuke v piatok 7. a v sobotu 8. februára, v oboch prípadoch sa začne o 16.00 h.

"Som rád, že sme mali kurt k dispozícii o niečo skôr. Všetky baby sú na tom dobre a atmosféra v tíme je tiež dobrá," zneli prvé slová Mateja Liptáka na utorkovej tlačovej konferencii. Jednotkou tímu SR je košická rodáčka Viktória Kužmová, ktorej v singlovom rebríčku WTA patrí 65. miesto. Okrem nej boli nominované aj Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a Magdaléna Rybáriková, ktorá v tejto sezóne zatiaľ neodohrala ani jeden súťažný duel.

"Magda v utorok už trénovala naplno a je v poriadku. Všetky dievčatá sú fit, nikto sa na nič nesťažoval. Dávajú do prípravy maximum a verím, že v zápase sa to ukáže. Ešte nemám úplne jasno o tom, kto bude hrať," pokračoval Lipták.

Kapitán fedcupového družstva Matej Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Jana Birošová

Podľa nehrajúcej kapitánky britského tímu Anne Keothavongovej sú favoritkami februárového zápasu Slovenky. "Budú mať podporu z publika. Nemáme tu našu najlepšiu hráčku, ale takto to je a my pracujeme s hráčkami, ktoré máme. Chceme sa však pobiť o čo najlepšie výsledky," prezradila na oficiálnej tlačovej konferencii. "Domáci si zvolili za povrch antuku, pre nás to však nie je prekvapenie. Je to výzva, ale tlak asi bude na domácom výbere," doplnila. Britky pricestovali do Bratislavy v nedeľu bez svojej jednotky Johanny Kontovej, tímovou jednotkou bude Heather Watsonová.

Matej Lipták so slovami Keothavongovej nesúhlasí. "Nemyslím si, že sme favorit tohto zápasu. Možno pri pohľade na rebríček pri prvej hráčke, ale Pohár federácie je tímová súťaž a ide o päť zápasov. Forma našich hráčok v úvode sezóny síce nebola oslnivá, ale dobré je, že tréningy na antuke by nám mohli pomôcť," poznamenal niekdajší tréner Dominiky Cibulkovej.

Britská fedcupová kapitánka Anne Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Jana Birošová

Po vzore mužského Davisovho pohára aj ženský Pohár federácie tento rok vyvrcholí finálovým turnajom. V maďarskej Budapešti sa v polovici apríla predstaví dvanásť krajín, pričom osem postúpi z februárovej kvalifikácie. Pokiaľ by Slovensko v súboji s Veľkou Britániou neuspelo, bude o zotrvanie vo Svetovej skupine bojovať v baráži. Už v predstihu majú na finálový turnaj PF garantovanú miestenku finalisti z roku 2019 Austrália a Francúzsko, Maďarsko ako usporiadateľ a tiež Česko, ktorému bola udelená voľná karta.

Kádre tímov na kvalifikačné stretnutie Svetovej skupiny Pohára federácie o postup na finálový turnaj 2020 v Budapešti:

SLOVENSKO
Viktória Kužmová (65. / 30. vo štvorhre)
Jana Čepelová (161. / -)
Magdaléna Rybáriková (172. / 980.)
Anna Karolína Schmiedlová (199. / -)
Rebecca Šramková (202. / 366.)
Kapitán: Matej Lipták

VEĽKÁ BRITÁNIA
Heather Watsonová (74. / 120.)
Harriet Dartová (141. / 209.)
Naiktha Bainsová (217. / 204.)
Katie Swanová (257. / 467.)
Emmma Raducanuová (363. / -)
Kapitánka: Anne Keothavongová

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Jana Čepelová Slovensko Magdaléna Rybáriková Anna Karolína Schmiedlová Veľká Británia Matej Lipták Viktória Kužmová Rebecca Šramková Anne Keothavongová Fed Cup 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Jana Birošová; VIDEO: TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články