VIDEO Liverpool sa poriadne natrápil: Zaskočených The Reds upokojil až vlastný gól treťoligistu!

Futbalisti Liverpoolu oslavujú víťazstvo nad Shrewsbury TownFutbalisti Liverpoolu oslavujú víťazstvo nad Shrewsbury Town Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpool porazili treťoligový Shrewsbury Town najtesnejším gólovým rozdielom 1:0 a postúpili do 5. kola FA Cupu. V utorkovej odvete nastúpili s mladíkmi a dlhý čas to vyzeralo na poriadnu drámu, no v 75. minúte si dal hosťujúci Williams vlastný gól, ktorý definitívne rozhodol o postupe The Reds.

Historicky najmladší tím Liverpoolu s vekovým priemerom 19 rokov a 102 dní bol strelecky aktívnejší. Fanúšikovia stuhli v 59. minúte, keď hosťujúci Shaun Whalley zblízka dostal loptu do bránky, ale gól bol po zásahu videorozhodcu odvolaný kvôli ofsajdu. Štvrť hodiny pred koncom duel rozhodol vlastným gólom Ro-Shaun Williams, odchovanec úhlavného rivala Manchestru United.

V marcovom osemfinále FA Cupu sa Liverpool stretne s Chelsea a "The Reds" zrejme už nastúpia v obvyklej zostave. Suverénny líder anglickej ligy zažil podobnú situáciu už v decembrovom štvrťfinále domáceho Ligového pohára. Prvé mužstvo Liverpoolu vtedy bolo na majstrovstvách sveta klubov v Katare, takže proti Aston Ville nastúpili mladíci a utŕžili debakel 0:5.

Liverpool FC - Shrewsbury Town 1:0 (0:0)
Gól: 75. Williams (vlastný)

Viac o téme: FA Cup Liverpool FC Shrewsbury
  • Zdroj: ČTK, športky