VIDEO Snajper Ovečkin pripomenul slovenskú hviezdu: Takúto šou urobil naposledy Peter Bondra!

Alex Ovečkin sa raduje z hetriku do siete Los AngelesAlex Ovečkin sa raduje z hetriku do siete Los Angeles Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Washington na svojom ľade prehrával s Los Angeles ešte v 54. minúte 1:2. Potom však zaúradoval Alex Ovečkin a čistým hetrikom v rozmedzí necelých piatich minút rozhodol o triumfe domácich 4:2. Pred svojím prvým zásahom pritom nemal na konte ani jednu strelu na bránku. V drese Capitals sa predstavili aj Martin Fehérváry a Richard Pánik. Dvadsaťročný obranca Fehérváry odohral 19:55 minúty a pripísal si dve trestné minúty a dva plusové body. Pánik bol na ľade 14:04 minúty a mal mínusku.

Tridsaťštyriročný Ovečkin strelil 40. gól v tomto ročníku, v uplynulých siedmich zápasoch sa presadil štrnásťkrát. Celkovo má na konte v profilige 698 gólov a je ôsmy v historickej tabuľke, za siedmym Mikeom Gartnerom zaostáva o desať gólov. "Za päť minút rozhodol zápas. Je to hviezda ligy, toto ho robí výnimočným," povedal tréner domácich Todd Reirden.

Ruského kanoniera pochválil aj kormidelník hostí Todd McLellan: "Nečudujme sa, že má na konte takmer 700 gólov, o chvíľku dosiahne 800. Je to hráč, ktorého na ľade možno až tak nevidíš, ale potom urobí bum-bum a je po zápase." Posledným hráčom NHL, ktorý zaznamenal tri góly v posledných siedmich minútach tretej tretiny, bol Peter Bondra. Podarilo sa mu to 26. marca 1996 v zápase proti N.Y. Islanders (7:1).

Viac o téme: Washington Capitals Peter Bondra Alex Ovečkin Todd McLellan Todd Reirden
  • Zdroj: TASR, športky